Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Autobusy v Brně » Archiv diskuse Autobusy v Brně do 19. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Autobusy v Brně do 19. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Honza_-_St.
Pátek, 06. ledna 2017 - 17:04:12  
Neregistrovaný host
83.240.79.58
Nemá někdo a nehodil by sem nějaké fotky z prvních let provozu autobusů v sídlištích Líšeň a Vinohrady? Čím starší, tím lepší. Zejména by mě zajímala křižovatka dnešní Jedovnické a Novolíšeňské ještě s původní Křtinskou.
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 13:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 9-2012
ner. tohan:
"Otevírání obálek se opět posunulo a to až na 11.01.2017..."

Tak ako to dopadlo?
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 17:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 7-2010
Beztak to zase odloží [proud][biggrin]
Možná z prvního pohledu vypadám jako kindermafián,ale věřte tomu,že ten pohled druhý odpoví o tom,že jsem pravý opak :-)
1
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 18:20:23  
Neregistrovaný host
88.101.80.162
Milan: nepospíchej. Například v Opavě se obálky otevíraly 2. listopadu a výsledky ještě zveřejněny nebyly (jde o VŘ na dodávku 10 ks parciálních trolejbusů).
Pondělí, 16. ledna 2017 - 09:20:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9548
Registrován: 10-2003
Krásnej autobus.

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 13 let na K-reportu
Vojtik
Středa, 18. ledna 2017 - 12:58:42  
Moderátor
Číslo příspěvku: 6053
Registrován: 2-2007
Nachází se zde osoba, která včera fotila 7486 na výletě do Rozdrojovic (objednaná ZVL jízda)? Pokud ano, tak prosím o fotku [happy]
Pondělí, 23. ledna 2017 - 13:22:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 4-2011
Existuje v Brně nějaké pravidlo, podle kterého se autobusy nemůžou předjet a musí čekat do času i o víkendech?

Tento víkend jsem na nejmenované lince byl svědkem toho, kterak řidič na dvou zastávkách na znamení "raději"(?) zastavil a chvíli čekal, i když nebyla poptávka, protože byl podle všeho předjetý. Přitom ale jízdní doby na zastávkových jízdních řádech jsou jen jedny, a pochybuju, že by si "běžný cestující" uvědomoval, že o víkendech jsou jízdní doby svižnější.

Tak přemýšlím, jaký význam pak mají režimy na znamení o víkendech (které jsou mimochodem super, já bych dal na znamení úplně všechno) vyjma úspory PHM, když se pak někde musí bus ploužit nebo zastavovat, aby o dvě-tři zastávky dál, kde kvůli lidem stejně vyvětrá, pak ještě stál. Mimochodem, hlášku "čekáme na odjezd podle JŘ" jsem zatím slyšel jen v tramvaji. [proud]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pajzák
Pondělí, 23. ledna 2017 - 13:31:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 544
Registrován: 6-2015
Když ti o víkendu ujede autobus, co má přijet až za minutu, tak budeš spokojený, že ušetřil PHM? A v pracovní den budeš naštvaný? Nebo jak to mám chápat?
Pondělí, 23. ledna 2017 - 16:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 7-2010
Chápat tak, že když už vymysleli ty zastávky na znamení v takovým počtu, tak měli zkrátit i jízdní dobu na linkách o víkendech. Třeba u některé linky mají ten víkendový JŘ postavený tak, že stejně na každé zastávce se čeká, ať je na znamení, či nikoliv.
Možná z prvního pohledu vypadám jako kindermafián,ale věřte tomu,že ten pohled druhý odpoví o tom,že jsem pravý opak :-)
Pajzák
Pondělí, 23. ledna 2017 - 16:35:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 546
Registrován: 6-2015
A když všude budou lidi, tak přijede autobus do cíle o 10 minut později, a všichni budeme spokojení?
Pondělí, 23. ledna 2017 - 17:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 7-2010
Jestli ti nedochází, tak o víkendu bývá o polovinu lidí méně než normálně, takže takže ty zpoždění budou maximálně jenom minimální (kromě pár turistických linek jako 55 či 57), toho sis mohl někdy všimnout. [wink]
Možná z prvního pohledu vypadám jako kindermafián,ale věřte tomu,že ten pohled druhý odpoví o tom,že jsem pravý opak :-)
Pondělí, 23. ledna 2017 - 17:53:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4952
Registrován: 7-2003
Teď v zimě. V létě může bejt na každý zastávce jeden a hned by byla sekera.
8bity vseho sveta spojte se .
Pajzák
Pondělí, 23. ledna 2017 - 17:58:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 547
Registrován: 6-2015
Ano, jezdí jich polovina, ale když někde místo dvou je jeden, trvá odbavení úplně stejně dlouho...
Pondělí, 23. ledna 2017 - 18:58:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 7-2010
Tady jde o to, že kolikrát na té zastávce není žádný cestující (zvláště okrajové části města) a stejně je tam kolikrát jízdní doba jako v PD, takže v 90% dne tam autobus zastavuje jen díky dočkání času.
Možná z prvního pohledu vypadám jako kindermafián,ale věřte tomu,že ten pohled druhý odpoví o tom,že jsem pravý opak :-)
Úterý, 24. ledna 2017 - 08:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1397
Registrován: 4-2011
Chápat tak, že když už vymysleli ty zastávky na znamení v takovým počtu, tak měli zkrátit i jízdní dobu na linkách o víkendech.

Přesně tak. Když se podíváte na odjezdy z nějakých dvou zastávek na určité lince, tak v SPD jsou nastaveny stejně jako o víkendu, což je vidět i na té řadě čísel u názvů zastávek, která je jen jedna -- a přitom ve služebácích jsou časy různé (dva až tři sloupečky, podle denní doby). Takže ve finále se buď courá, nebo zastavuje na zastávkách na znamení a čeká se do času.

V Olomouci to svého času měli (nebo pořád mají?) tak, že na JŘ bylo napsáno, že o víkendech jsou jízdní doby kratší -- což právě implikuje to předjíždění.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 01. února 2017 - 23:55:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5773
Registrován: 2-2005
Chtěl bych tímto pozdravit [cunik], co se dnes snažilo řídit Solaris e.č. 2639 na lince 40 s odjezdem těsně před 16:50 z Úzké a neváhal mě vytlačit na Uhelné do protisměru před protijedoucí auto (od světěl jsem světěl na Úzké jsme jeli vedle sebe, on v pravém, já v levém v úrovni pření nápravy Solarisu). Naštěstí jsem s tím trochu počítal, takže to skončilo bez újmy a díky tomu marastu skončilo bez újmy i to hovado z DPMB, protože se mi na semaforech u viaduktu nechtělo lézt z auta, abych ho vytáhl z té jeho kukaně a pořádně proplesknul (nedělám to často, ale nebylo by to poprvé).

Je mi jasně, že se tu objeví spousta obhajovatelů této <|> za volantem. Ušetřete si námahu. Je mi úplně jedno, že jezdí celý den, že je venku v zimě sníh, že mu manželka zahýbá, protože má malý péro... Díky.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
FANDA_DPMB
Čtvrtek, 02. února 2017 - 09:55:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 178
Registrován: 7-2013
Stanley: Ještě že je tu K report,kde si můžem probrečet a zvednout ego.
Game over....[ko]

(Příspěvek byl editován uživatelem FANDA DPMB.)
Čtvrtek, 02. února 2017 - 10:44:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5774
Registrován: 2-2005
Na takové jako jsi ty už jsem reagoval výše, takže pro jistotu zopakuji:

Stanley:
"Je mi jasně, že se tu objeví spousta obhajovatelů této <|> za volantem. Ušetřete si námahu. Je mi úplně jedno, že jezdí celý den, že je venku v zimě sníh, že mu manželka zahýbá, protože má malý péro... Díky."

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
pro Stanley
Čtvrtek, 02. února 2017 - 10:50:54  
Neregistrovaný host
89.177.96.194
Stanley : takže to chápu dobře, že jste jeli na Úzké vedle sebe, na semaforu jste oba zatočili doleva na Uhelnou a jeli zas vedle sebe do okamžiku než se dva pruhy spojí v jeden jo? Takže proč jste nezipoval a ten bus nepustil před sebe? Takže máte malé péro a v klavě seno a jezdíte jak blbeček? Aha už to chápu. [cunik]
Pajzák
Čtvrtek, 02. února 2017 - 11:34:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 569
Registrován: 6-2015
Odkdy se zipuje v případě, že jedu na úrovní přední nápravy vozu, co se bude řadit, smím-li se zeptat? Tam je snad logické, že se auto zařadí za mě. Nebo mám snad v případě, že v pravém pruhu nic nejede, zastavit a počkat, až něco přijede, abych umožnil zip?
Čtvrtek, 02. února 2017 - 12:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 691
Registrován: 10-2012
Pajzák : v tom místě jede většinou kolona v obou pruzích, takže zip je na místě, pochybuju, že jeli sami jen jedno auto a jeden bus. To místo znám moc dobře, 99% řidičů osobáku tam nemá zájem zipovat a už vůbec nemá zájem pustit před sebe autobus ať už jede v jakémkoli pruhu. Já pokud tam jedu osobákem a jezdím tama hodně často, tak jízdu uzpůsobím tak, abych ten autobus před sebe vždy pustil, je to o ohleduplnosti, pan stanley mohl přidat aby se dostal před autobus, nebo naopak přibrzdit aby se ten bus dostal před něj. Ale jet vedlě něj až na konec a maximálně ho omezit je nic moc.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Pajzák
Čtvrtek, 02. února 2017 - 13:17:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 570
Registrován: 6-2015
Ja bych taky nebrzdil, pokud jedu skoro pred nim, nevidim pro to duvod.
Čtvrtek, 02. února 2017 - 13:27:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5775
Registrován: 2-2005
Pajzák: Je to marný, DPMB má polední pauzu. [crazy]

Pokud tam nějaká kolona byla tak jsem jeli na jejím čele. Čtyři a půl metru dlouhý osobák vedle (blinkr jsem viděl periferně přes okno u spolujezdce) osmnáctimetrového busu, oba minimálně šedesátkou. Měl jsem tedy asi já a všichni za mnou skoro zastavit, aby se mohl ignorant s busem z pravého připojit? Nutno říci, že auto za mnou ho evidentně pouštělo, aby zazipovat mohl.

Trošku tvrzení M2359 překopu:

Autobusák mohl přidat aby se dostal před auto, nebo naopak přibrzdit aby se to auto dostalo před něj. Ale jet vedle něj až na konec a vytlačit jej do protisměru je nic moc.


Pořád je to OK? Doufám, že příště to stejné vyzkouší třeba na naloženou osmikolu.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Čtvrtek, 02. února 2017 - 13:27:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1408
Registrován: 4-2011
neváhal mě vytlačit na Uhelné do protisměru před protijedoucí auto
"Neváhal mě vytlačit" znamená, že došlo ke kontaktu, tedy nehodě.

Pokud jste ale před souběžně (bok po boku) a ve stejném směru jedoucím busem uhýbal do protisměru, jste [cunik] vy, bez ohledu na "vážnost situace", protože máte nebezpečné reakce. Když už se něco takovýho děje, tak musím minimalizovat důsledky s tím druhým účastníkem, ne že málem sestřelím totálně nevinnýho řidiče v protisměru. Měl jste zůstat ve svým pruhu a odřít si boky, ale úhybný manévr do čelního střetu je na prodej auta a přesednutí do MHD.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Drjekyll_and_mrhyde
Čtvrtek, 02. února 2017 - 13:31:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 296
Registrován: 12-2008
Focus1976: Snažím se být opravdu tolerantní, empatický, ale tady nemohu jinak. Ty jsi vůl jak dělo.
Čtvrtek, 02. února 2017 - 13:43:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5776
Registrován: 2-2005
Fosus1796: V MHD zůstaň sám. Já jsem svým manévrem hrozící nahodě právě zabránil, protože všichni účastníci včetně toho prasete z busu odjeli bez nehody. Ale dám na doporučení, a až pojedu autem, které nebude mé, tak neuhnu. [ko]
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Čtvrtek, 02. února 2017 - 13:50:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 692
Registrován: 10-2012
Stanley: bus stěží zrychlí na tolik aby tě předjel, mohl zpomalit když uviděl tebe, pokud ses mu tam nepřiřítil a nesnažil se tam rychle vměstnat před něj, tam je hodně nebezpečných situací každý den a vše je jen o neohleduplnosti řidičů, situace tam je taková, že osobáci nepustí nikoho, zip neznají, ty sis počínal nebezpečně, nebo jsi jel schválně stejnou rychlostí, aby doško k problému? Nechápu, ja s osobákem nikdy neměl problém a konflikt s řidičem autobusu, zajímavé je, že naopak jako řidič autobusu s osobákem hodněkrát, nebyl jsem tam, neviděl jsem to, ale myslím si, že se to vůbec stát nemuselo. Pokud jsi měl kameru, dej záznam a vše bude vyřešeno.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Pajzák
Čtvrtek, 02. února 2017 - 14:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 571
Registrován: 6-2015
Focusi, tak tohle se ti povedlo.😂
FANDA_DPMB
Sobota, 04. února 2017 - 20:11:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 179
Registrován: 7-2013
Nevím,jestli to tady už nepadlo,ale po Slatině se šeptá,že vítězem výběrka na dodávku kloubových CNG vozů se stala firma Iveco.
https://www.google.cz/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.iv eco.com/czech/collections/technical_sheets/Documents/Iveco-bus/Ur banway_18_m_Cursor_8_CNG_E6.pdf&ved=0ahUKEwjAm6XFkffRAhUDlxQKHZCh Ak8QFghGMAw&usg=AFQjCNFDps6sn6WkMAnC8UnPscNP6Tq2JA

No a teď se do mě můžete pustit....
Neděle, 05. února 2017 - 12:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 12-2011
FANDA_DPMB: Ty výběrka byli 3 [wink] čili je možný že výherců je více
Neděle, 05. února 2017 - 17:36:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2017
Bože jen ne další Iveca.[uhoh]
Karel Komárek
Neděle, 05. února 2017 - 20:40:33  
Neregistrovaný host
89.176.174.40
U situace Stanley vs. 2639 jsem nebyl, takže můžu vycházet jen z toho, co je tu napsané a pohled na takové situace je vždy notně subjektivní. Jen v jeho příspěvcích vidím klasickou ukázku myšlení českého člověka: druhý řidič mě "vytlačil" do protisměru, tak je hned jasné, že to udělal schválně a záměrně, chtěl mě zabít, že je to pí..., že mu manželka zahejbá o velikosti orgánů ani nemluvě, atd. atd. Že vás třeba mohl mít v mrtvým úhlu a že takovou situaci opravdu nejlíp vyřešíte dupnutím na plyn a ujetím z nebezpečného prostoru, to vás ani nenapadlo. Hlavně pokud jste nebezpečí tušil už od světel ÚzkáxUhlená, že? Lidé kolem nás často nejsou neomylní a mohou dělat řidičské chyby. Na místě je uvažování, předvídání a ohleduplnost. Samozřejmě to platí i pro nás řidiče autobusů. Kromě vztyčování prostředníčků, blikání a troubení existují i omluvné varovky nebo mávnutí rukou, bohužel tyto prostředky řada řidičů všech druhů vozidel nezná a nepoužívá.
ner. tohan
Neděle, 05. února 2017 - 20:41:42  
Neregistrovaný host
83.208.92.69
jeffyhardy: Tři byly spíše žádosti o dotace, výběrko bylo vypsáno jen jedno, a to na 44 kloubů a 16 sól - dohromady tedy 60 aut.
létavec
Pondělí, 06. února 2017 - 14:00:56  
Neregistrovaný host
90.183.8.76
Stanley psal, že jel u přední nápravy... Co tak vím, tak je to přesně v mrtvém úhlu toho autobusu!!! Ten autobusák o něm nemusel právě vůbec vědět a zřejmě ani vůbec nevěděl. Takže bych vinu šoférovi DPMB nedával, spíše bych se zamyslel sám nad sebou, proč jezdím jak idiot a vytvářím nehodové situace?
karosa028
Pondělí, 06. února 2017 - 17:24:03  
Neregistrovaný host
91.231.30.254
V brně je nedostatek busů? Že musí jezdit na lince MUZEJNÍ B951?
Pondělí, 06. února 2017 - 21:23:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 10-2010
Ad konflikt s 2639:
Tady není vůbec co řešit. Zákon 361/2000Sb, §12, odstavec 5:

Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí; přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy.

létavec:
"Stanley psal, že jel u přední nápravy... Co tak vím, tak je to přesně v mrtvém úhlu toho autobusu!!! Ten autobusák o něm nemusel právě vůbec vědět a zřejmě ani vůbec nevěděl. Takže bych vinu šoférovi DPMB nedával, spíše bych se zamyslel sám nad sebou, proč jezdím jak idiot a vytvářím nehodové situace?"
Pokud mám vozidlo v mrtvém úhlu. nemůžu se chovat jako by tam to vozidlo nebylo. Viz. moje citace ze zákona 361/2000Sb.

(Příspěvek byl editován uživatelem kondra89.)
Pondělí, 06. února 2017 - 21:40:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 693
Registrován: 10-2012
Zde celé znění:
Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí; přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy. Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu. Tam, kde se dva jízdní pruhy sbíhají v jeden, aniž by bylo zřejmé, který z nich je průběžný, nesmí řidič jedoucí v levém jízdním pruhu ohrozit řidiče jedoucího v pravém jízdním pruhu.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
-JM-
Neděle, 12. února 2017 - 15:21:23  
Neregistrovaný host
95.82.135.158
ad Stanley: nebyl jsem u toho a posoudit to nedokáži. Ale moje zkušenosti s řidiči busů MHD jsou přesně opačné. Jezdím denně tam i zpátky kolem Židenických kasáren a zírám na to, jak mi vždycky bliknou směrovkama, když přibrzdím a "pustím je" ze zastávky do pruhu, nebo z Gajdošove, směrem ke Staré osadě, kde je to přes pruh. Tipnul bych si, že možná mají ze zákona i přednost, nikdy jsem to nezkoumal, ale považuji to minimálně za slušnost. Nepamatuji si, že by se mi někdo z nich natvrdo do pruhu cpal. To že ještě "poděkují", mi vždycky přijde úplně neskutečné. Asi na téhle trase jezdí jiní šoféři :-)))
Neděle, 12. února 2017 - 21:09:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 12-2011
-JM-: "Tipnul bych si, že možná mají ze zákona i přednost" nečetl jsem předchozí diskuzi tak teď nevím o jaké situaci mluvíte , ale pak-li že se jedná o klasický zastávkový záliv , tak ano , z něj má autobus ze zákona přednost [happy]
Pátek, 17. února 2017 - 17:43:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 981
Registrován: 11-2007
Tak ve Slatině je nouze o vozy! Mají už druhý den zapůjčen 7664 z Medlánek.
FANDA_DPMB
Pátek, 17. února 2017 - 18:55:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 181
Registrován: 7-2013
Pepola:
Ve Slatině je nouze nejen o vozy, ale i o lidi. A jelikož je dopravní podnik dopravním podnikem díky vozům a lidem,tak se dá říct,že je to v [zadnice]
Pátek, 17. února 2017 - 18:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9123
Registrován: 9-2004
Pepola - taky ve Slatině je nemálo busů odstavených, co jsem tak koukal, např. 7644...
Pátek, 17. února 2017 - 20:02:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 12-2007
Dlouhodoběji je odstaven pouze Urban 7063 po nehodě na pravý předek,některý z Avion Sorů čekal na sklo ale už se zjevně dočkal protože všechny jezdí+cca 2 Ciťaky
Nepřijde mě to jako krize,jestli spíš za tím nestojí protažení 64 do Komárova,tam se pár busů utopilo
Jak jsou na tom kloubáky netuším,jeden nebo dva Solarisy měli za oknem cedulky mimo provoz
Ještě je furt k dispozici "kabriolet" z bývalé školní karosy [proud][bomba]
Pátek, 17. února 2017 - 21:42:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 9-2008
Když jsme u té prodloužené a-64, našlo si to kaštanstvo? Nebo se po většinu dne a hlavně o víkendech vozí vzduch?
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.
Pátek, 17. února 2017 - 22:51:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 10-2012
Rez: měl jsem to ve středu, ze Životského do Komárova jsem jel první kolo prázdný, ostatní kola jeden až dva lidi, víc ne, zpět z Kómecu buď vždy prázdný, jen jedno kolo jel jeden člověk. Ale pro mě jako pro řidiče, těžká pohoda. Ale nevím, zda toto byl dobrej tah, dle mě uplně zbytečné protažení.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Pondělí, 20. února 2017 - 18:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 12-2007
Tak 7063 už "zmizel" z venku nejspíš někam do dílen,ale zase o pravé přední "oko" přišel 7058
jinak je po odtahu odstaven citelis 7644
Středa, 22. února 2017 - 18:30:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 9-2008
M2359: dík. to jsem si myslel.Na druhou stranu, kde chceš rozumně a-64 ukončit. To točení v křižovatce u 1Brněnské bylo o hubu a zcela jistě ne moc v souladu s předpisy...
Uvidím, jak dlouho zůstane takto jezdit.
Několikrát jsem přemýšlel, jak to vyřešit a napadá mě následující:
1) a-64 ukončit už na Geislerově a točit služebně přes tramvajovou smyčku na Porhajmově
2) nechat ji natrvalo jezdit obousměrně přes Klíny (tj. zrušit Mošnovu a Jílkovu posunout pod most k ulici Petrůvky)
3) celé to ukončit už na Osadě. A provozovat to v minibusech.
4) a-78 protáhnout z Osady na Červený Písek (v současných intervalech a 12metrech).
Jde jen o můj šotoplán bez propočtů oběhů, ekonomiky počtu volných vozejků, jalových přejezdů a podobných dopravně-logistických vztahů... [wink]
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.
Radek81
Čtvrtek, 23. února 2017 - 00:37:42  
Neregistrovaný host
37.188.239.92
Nenapadlo někoho trošku lepší vedení linky 43 v Králově poli? Proč nejezdí linka 43 od Mojmíráku ulicemi Božetěchovou ale hned doleva nahoru a pak doprava přes Semilasso a odtud klasicky dolů jak 53? Denně vidím jak lidé z 43 v KPN utíkají na linky směr město a nebo právě 43 přijíždí a např 42 je už u Semilassa...
Čtvrtek, 23. února 2017 - 10:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 986
Registrován: 11-2007
Radek81: Tak si někdy stoupni na Palackého třídu a pozoruj, jak se "skvěle" ve špičce odbočuje i osobákům z Metodějovy. Musel bys při odbočování vpravo s autobusem najet čumákem až na kolej, vedoucí do města, abys to tam vytočil. Zřejmě proto se to zrušilo. Taky hned za křižovatkou měla linka 43 konečnou a stojící bus v těchto místech taky bezpečnosti provozu nepřidal...
Čtvrtek, 23. února 2017 - 17:45:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 7-2010
Když už jsme u toho, tak hlavně doufám, že v budoucnu se zas vrátí 43 i na Vranov, protože jak si stěžovala MČ Útěchov, že nemají přímé spojení s Lesnou, tak občas je to spíše úplně naopak. Že kolikrát jedu Vranovákem a v busu je třeba 20 lidí a skoro všichni (min. 15 lidí) přestupují na Klariskách do 43.A druhým směrem se díky tomuto řešení přeplňují spoje na Lesnou (hlavně Vranováci a Útěchováci).

(Příspěvek byl editován uživatelem Dprm.)
Mám rád jídlo. [jidlo][jidlo][jidlo]
X-Host
Neděle, 26. února 2017 - 18:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1558
Registrován: 7-2009
Radek81: Jak píše Pepola - Metodějova je dost beznadějná, kdysi ta a-43 takto jezdila a u Semilassa měla konečnou (a extra odbočovací pruh přes ten miniparčík nikdo neudělá)...

Dprm: Špatná rozhodnutí se nemění. To by musel být někdo hodně "mocný", aby se na Klariskách dál na Útěchov střídaly a-43 a a-57 v nějakém prokladu dál do Útěchova a některé až do Vranova...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
AD 725
Neděle, 26. února 2017 - 20:57:22  
Neregistrovaný host
46.39.172.217
7486 17.1.2017 v Rozdrojovicích jako služební jízda.

-OndraS
Neděle, 26. února 2017 - 21:29:01  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
To se mi asi nezdá, že střecha na začátku 3. dveří padá dolů, křídla 3. dveří jsou níž a druhé ještě níž a spodní lajna taky nesedí, jinymi slovy, že ta chuděra je nalomená?
Neděle, 26. února 2017 - 22:53:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 4-2011
Denně vidím jak lidé z 43 v KPN utíkají na linky směr město
Jako že utíkají na tu šestku, která jezdí v luxusním 6minutovém intervalu? Vámi navrhované vedení přes Semilasso by v tomto ohledu asi moc nepomohlo. Pokud ovšem nepočítáme dobíhání přes silnici na zastávku KPN čelem k tramvaji, kde je řidič asi uvidí, pokud je nesrazí auto.

a nebo právě 43 přijíždí a např 42 je už u Semilassa...
Zatímco a-44 nebo t-30 stíhají. Ono asi nejde zavděčit se všem přestupem v rozmezí minuty. Kolik lidí z Útěchova musí za každou cenu stíhat přípoj do Globusu?
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Vojtik
Pondělí, 27. února 2017 - 21:23:46  
Moderátor
Číslo příspěvku: 6057
Registrován: 2-2007
AD 725: Prosím o originál do mailu, konečně vím, kdo to fotil [happy] Šlo o režijní jízdu z předchozí zvláštní jízdy Krematorium - Rozdrojovice.

Mail: vojta.hoffmann(uzenáč)seznam.cz
GEOROS
Pátek, 17. března 2017 - 12:55:41  
Neregistrovaný host
37.188.186.197
Lidi, co přesně se stalo 7208čce v září 2004?
Pátek, 17. března 2017 - 15:39:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 706
Registrován: 10-2012
Georos: 15.9.2004 vážná dopravní nehoda v Tuřanech, naštěstí jel prázdnej jako Služební jízda.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
GEOROS
Pátek, 17. března 2017 - 17:16:54  
Neregistrovaný host
37.188.136.8
Mohu poprosit o upřesnění pojmu "vážná dopravní nehoda"? [wink]
Pajzák
Pátek, 17. března 2017 - 18:29:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 6-2015
http://zpravy.idnes.cz/ridic-znicil-autobusem-auta-i-domek-du7-/k rimi.aspx?c=A040915_125455_krimi_ton
Neděle, 19. března 2017 - 11:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 987
Registrován: 11-2007
Bude se opravovat 7098, nebo by to bylo tak drahé, že se z toho jen vytěží náhradní díly?