Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 12. 09. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 12. 09. 2020

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 06. září 2020 - 21:17:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 652
Registrován: 9-2015
>> Marcel Štancl + Poláci
.. zajímavá diskuze
Neděle, 06. září 2020 - 22:38:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5171
Registrován: 7-2003
Letos se mi to stalo, že mi volali zda nechci slevu napřímo. A dělalo to zhruba 25%. S dokladem a v pohodě.
8bity vseho sveta spojte se .
Pondělí, 07. září 2020 - 07:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 9-2015
>> Pvvs: 25%.

To bych od oka myslel, že by se jim to nevyplatilo, ale

- pomáhá to vytvoření trvalé přímé klientely - toto je prokletí všech služeb na webu, zprostředkujících opakovanou službu,
- ve virové době možná bylo úplně prázdno a potřebovali to proti konkurenci nastartovat co nejdřív i třeba trochu pod cenou.
Pondělí, 07. září 2020 - 09:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10554
Registrován: 4-2003
AllForOnepnzs: Většina klientů vč. těch co přijedou z Nového Zélandu, jezdí auty a nikoliv VHD (a ano někdo přiletí do ČR letadlem ale asi půl promile jede dál sockou). Tudíž jim po přesunu přes půl Evropy (event. světa) nedělá zajížďka kousek vedle problém

Podivejte se, já bydlím kousek od Prahy, nemusím být vůbec ubytován někde v Jánských Lázních, to je pořád v nějaké dojezdové vzálenosti typu "ráno sednu od něco dřív do auta". Čili když si rozhodnu zaplatit pár nocí v Omnii a nespat doma, tak chci bydlet v Omnii. Protože asi budu mít důvody, proč bydlet zrovna tam.

Samozřejmě uznávám existeci lidí, kterým je to jedno (mě to je taky někdy jedno, jindy zase ne...) a který se ubytovávají asi tak jako dobroty od pana Babici (nemáte si šunku, tak tam dejte sýr a nemáte-li sýr, tak...).

kazdej si myslí, že jste vych***ej z**d

V případě toho, že mi někdo někam vytáhne a začne mi tam nabízet něco, co bych si normálně nekoupil a využívat nějaké momentální tísně (a byť třeba takové, že kvůli manželce, rodině, atd. naotočím auto zpátky domu), tak si to v některých případech můžu myslet.

Dřina a nonstop záhul jak prase,


Sorry, ale tohleto bych spolu s politikou nikdy před klienty nevytahoval. A nejen před klienty.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 07. září 2020 - 17:47:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 2-2018
RadekŠ: Mluvil jsem o podnikání obecně (realizuji se ve více odvětvích). Koneckonců v referencích to dostanete sežrat poměrně instantně a pak si neškrtnete. Jasně, že když budu lidem mazat med kolem huby a slibovat fake, tak jsem viz. výše. Jinak s Vaší tezí naprosto souhlasim a přístup ke klientům je jiná věc. Řeč byla třeba o spolužácích ze škol, sousedech v SVJ, etc.. Záhul - bylo konstatování všeobecného faktu, ne stěžování si. Nikdo mě nenutí to dělat... Ale jestli znáte někoho, jehož podnikání, které má jako zdroj příjmu, je pohodovej weget na Havaji a nenadře se, ani to nemusí hlídat? V mém okolí, nikdo takový není...
Pondělí, 07. září 2020 - 17:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 2-2018
RadekŠ: Pro doplnění - Mělo to znamenat, že to není žádná [zadnice] a není to pro každýho (ale asi jako většina věcí)... A ne vždy, se všechno 100% podaří (i mistr tesař se někdy utne). Slyšel jste někdy pojem přebookování?! Pak přichází čas pro tato řešení a nevznikne to, kvůli zkažení něčí dovolené. Prostě někdy se to blbě sejde a nechtěný omyl je na světě. To nemluvím o dalších faktorech (nemoc, osobní důvody, atd.), taktéž si je nikdo nepřeje ale občas se stanou. Taky jste na sebe a práci naprosto nekompromisní?

Podivejte se, já bydlím kousek od Prahy, nemusím být vůbec ubytován někde v Jánských Lázních, to je pořád v nějaké dojezdové vzálenosti typu "ráno sednu od něco dřív do auta". Čili když si rozhodnu zaplatit pár nocí v Omnii a nespat doma, tak chci bydlet v Omnii. Protože asi budu mít důvody, proč bydlet zrovna tam.

Přemýšlel jste nad tím, že Váš subjektivní pohled, třeba nezapadá do profilu průměrného klienta? Od toho mají reference aby se vyjádřili, jestli dostali co chtěli a byli s tím spokojeni nebo naopak. V dnešní době naprosto běžná věc...



Samozřejmě uznávám existeci lidí, kterým je to jedno (mě to je taky někdy jedno, jindy zase ne...) a který se ubytovávají asi tak jako dobroty od pana Babici (nemáte si šunku, tak tam dejte sýr a nemáte-li sýr, tak...).
- podsuv - V případě toho, že mi někdo někam vytáhne a začne mi tam nabízet něco, co bych si normálně nekoupil a využívat nějaké momentální tísně (a byť třeba takové, že kvůli manželce, rodině, atd. naotočím auto zpátky domu), tak si to v některých případech můžu myslet.
- nikde jsem nepsal, že slibuju nesmysly...



(Příspěvek byl editován uživatelem AllForOne(pnzs).)
Pondělí, 07. září 2020 - 18:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7116
Registrován: 5-2010
Vlakom do Chorvátska, alebo 12 hodín na koľajniciach
Pondělí, 07. září 2020 - 19:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4741
Registrován: 6-2008
https://zdopravy.cz/skoda-auto-zacala-spolupracovat-s-regiojetem- na-sdileni-skutru-a-aut-59850/

A další služby...[ok]
Pondělí, 07. září 2020 - 19:33:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10561
Registrován: 4-2003
Přemýšlel jste nad tím, že Váš subjektivní pohled, třeba nezapadá do profilu průměrného klienta?

Ne. Já jsem tenhle argument čekal.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 09. září 2020 - 07:04:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3854
Registrován: 7-2012
Dost se divím, že 1047 Praha - Rijeka jezdí stále plná když Slováci a Rakušané mohou kdykoliv zavřít hranice a co pak dělat při zpáteční cestě?
Středa, 09. září 2020 - 07:29:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12479
Registrován: 8-2012
Dost se divím, že 1047 Praha - Rijeka jezdí stále plná
Protože lidem otrnulo. ČR a zejména Praha má zcela bezprecendentní počty pozitivních ve srovnání s maximy v dubnu, rozjíždí se komunitní přenosy, stát selhal ve schopnosti "trasování" (chytrá karanténa se hloupě zhroutila a není schopná dohledat třetinu případů), Chorvatsko je jedním z nejpostiženějších a vůči nám nejvýraznějších "importních" míst, ale tady se zejména válčí proti rouškám a jezdí na Jadran. Dnes už do toho žádná (demokratická) vláda prostě nesáhne tak jako v březnu, protože by to lidi stejně neakceptovali. Z fáze "všechno zavřeme a budeme dělat, že nejsme doma, třeba to odejde" jsme se posunuli k "hlavně mě s tím neotravujte a neomezujte". Podzim bude docela zajímavý.
電車オタク
Středa, 09. září 2020 - 07:47:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2503
Registrován: 8-2012
Marcel_Štancl: tak by ten vlak nezastavil ani v Bratislavě, (Andrej přeci všechno domluví) a mezi Chorvatskem a náma by jel dál. Pro čechy asi žádnej problém, takže ti co chtějí jet pojedou a nemají se čeho bát
Středa, 09. září 2020 - 07:53:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10563
Registrován: 4-2003
Dost se divím, že 1047 Praha - Rijeka jezdí stále plná když Slováci a Rakušané mohou kdykoliv zavřít hranice

Až budou uzavřeny hranice Rakouska, tak to budou mít cestující RJ1047 fakt hodně blbý.[biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 09. září 2020 - 17:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7726
Registrován: 12-2011
Od 2.9.2020 už můžou začít jezdit Vectrony i za Hodoš dál na Pragersko.

https://www.railpage.net/prvni-vlaky-pkp-cargo-international-pres -modernizovany-prechod-hodos/
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 09. září 2020 - 17:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3855
Registrován: 7-2012
RadekŠ:
" hranice Rakouska,"
Rakouska a zároveň Slovenska záměrně mažeš co jsem napsal
intelpetr:
"Od 2.9.2020 už můžou začít jezdit Vectrony i za Hodoš dál na Pragersko.
"
V kterém čísle Železničního Magazínu o tom je článek?

To do příštího roku můžou upravit trať Pivka - Rijeka, pro přechodnost vectronů Lublaň i Rijeka
má cirka 200 000 obyvatel.
Středa, 09. září 2020 - 21:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7727
Registrován: 12-2011
Cestopis: S Regiojetem do chorvatské Rijeky
Středa, 09. září 2020 - 23:12:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 717
Registrován: 1-2004
intelpetr: Díky za cestopis. Snad jen malá oprava. Nechápu, kde mnozí berete úvrať ve stanici Porpác, když skutečná úvrať je až v Zalasentivánu... Nebo byla ten den nějaká "mimořádka"?
Čtvrtek, 10. září 2020 - 06:20:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11242
Registrován: 4-2003
intelpetr:Cestopis: S Regiojetem do chorvatské Rijeky

Víceméně shodné zážitky s těmi, co jsem měl o měsíc a půl později i já. Jen bych to trochu upřesnil a doplnil: Dvojice lokomotiv vlak Regiojetu z Rijeky do Šapjane neveze jen kvůli mizerným rychlostem 20 - 40 km/h, ale hlavně kvůli stoupání 27 promile a četným obloukům. V mém případě se ale Regiojet už "polepšil" a na přestup na autobusy již ve stanici Opatija Matulji na cestě do Chorvatska nás upozornil jak mailem, tak smskou a samozřejmě ještě ve vlaku. U autobusové cesty zpět jsem měl určité obavy, zda řidič s autobusem zajede na zastávku, na kterou měl v Rabacu zajet. Také jsem měl připraven telefon, abych případný problém ihned řešil, ale nebylo to nutné [nene].

Jinak mizerné rychlosti 20 - 40 km/h jsou dány hlavně tehdejší orientací států bývalé Jugoslávie na dřevěné pražce. A jak vidno, nastanou li nepříznivé okolnosti a dřevěné pražce se zavčas průběžně nemění, je průser na světě. Ještě štěstí, že dřívější ČSD se od dřevěných pražců začaly odklánět a po mnoha konstrukčních omylech se došlo k pražcům SB3 a SB5 pro rozponové podkladnice a nakonec se horko těžko dosáhlo vítězství s pražci SB8 s žebrovými podkladnicemi [wink]. Pokud by ČSD na betonové pražce nepřešly, obdobný průser by nastal kolem roku 2000 i u nás [coze] a to by byla konečná i pro mnohé tratě [sad].
Čtvrtek, 10. září 2020 - 07:02:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3859
Registrován: 7-2012
Ano na mnoha Jugoslávských tratích které jsou v rovině je rychlost 70 km/h a méně pro shnilé pražce. Bosna by mohla mít okolo stanice Visoko klidně 100 km, ale nechtějí to udržovat tak v max 70 km/h. A na rychlících Talga s naklápěním.....
Mladějov
Čtvrtek, 10. září 2020 - 07:10:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15006
Registrován: 3-2007
Bram:
" U autobusové cesty zpět jsem měl určité obavy, zda řidič s autobusem zajede na zastávku, na kterou měl v Rabacu zajet. Také jsem měl připraven telefon, abych případný problém ihned řešil, ale nebylo to nutné [nene].

"


No..takže to pro necestovatele Frantu Joudu taky tak moc není..
Co společnost ve vlaku ? Vylévali si hlavu? Bylo by to na sedačku únosné?(vím, měli jste coupé).

Jinak hezký cestopis, obojí, pánové. Trocha příjemného osvěžení z nadprodukce blábolů jednoho zdejšího vytrvalého balkanisty [crazy].
Čtvrtek, 10. září 2020 - 07:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3860
Registrován: 7-2012
Otázkou je proč musejí všichni mít dovolenou červenec, srpen a k moři kde je hlava na hlavě, aby COVID z Chorvatska přivezli. Mimo sezonu někde v horách Jugošky by se COVIDU snadněji vyhnuli. Postojna a okolí stojí také za zhlédnutí, ale nyní je již pozdě zavřou se postupně hranice a pojedeme do [zadnice].
Čtvrtek, 10. září 2020 - 07:49:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11244
Registrován: 4-2003
Mladějov:No..takže to pro necestovatele Frantu Joudu taky tak moc není..

Z vlastní zkušenosti bych řekl, že i Franta Jouda to nakonec dá. Regiojet to evidentně vychytal (jel jsem o měsíc a půl později, než kolega diskutující intelpetr). Navíc si to pro příští sezónu (bude ale vůbec? [uhoh]) určitě sedlo natolik, že bych už nějaké organizační potíže nečekal [nene].


Co společnost ve vlaku ? Vylévali si hlavu?

V pohodě, tedy alespoň co se týkalo našeho a vedlejších vozů. Pivo se konzumovalo určitě, soudě dle obsahu košů ve voze, ale v nikterak nadměrném množství. Řekl bych, že stewardi si patrně pohlídali, aby někdo kdo už je s konzumací piva evidentně na hraně, si nemohl koupit další.


Bylo by to na sedačku únosné?(vím, měli jste coupé).

Za mne určitě ano, ale já jsem na chrupkání na sedačce zvyklý, čili asi nejsem ten správný vzorek [nene].
Mladějov
Čtvrtek, 10. září 2020 - 07:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15007
Registrován: 3-2007
Koukám, že teď jste se chytil teorie, že na horách covid tak nekoviduje ?

A popravdě - klidně se někam z exYugo ještě někdy (někdy !) podívám(e) (Lublaň,italský Terst - nebyl jsem tam a jsou to takové ty "rakouskouherské" reminiscence) - ale dělat z tohoto kousku Evropy zas takovou modlu, jak tady předvádíte ?

A je opravdu nutné cestovat echt v době výbuchu epidemie ? Fakt vám to musej zakazovat ?
Čtvrtek, 10. září 2020 - 07:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11245
Registrován: 4-2003
Marcel Štancl:Otázkou je proč musejí všichni mít dovolenou červenec, srpen a k moři kde je hlava na hlavě, aby COVID z Chorvatska přivezli. Mimo sezonu někde v horách Jugošky by se COVIDU snadněji vyhnuli.

Marceli, ne každý má náladu courat se po horách, byť těchto lidí dle mého názoru přibývá. Lidé se chtějí stále rekreovat u moře, zejména s dětmi. Krom toho, mnoho lidí hory fyzicky nedává, o psychice v odlehlých horách s minimem civilizace ani nemluvím. Pro mnoho lidí je stále velký horský výlet třeba v Krkonoších vyjet ze Špindlerova Mlýna lanovkou na Medvědín, dojít přes Zlaté Návrší k pramenu Labe, sejít na Labskou boudu na oběd a jít kolem Pančavského vodopádu přes Zlaté Návrší na Medvědín a zpět lanovkou do Špindlerova Mlýna. A těmto lidem bys chtěl doporučit hory v bývalé Jugoslávii? To snad proboha nemyslíš vážně [nene].
Mladějov
Čtvrtek, 10. září 2020 - 08:03:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15008
Registrován: 3-2007
Dík.
Známí se mne na to ptali (jako bych to mohl vědět) a taky mne to zajímalo.

Co bude příští rok (a ty další) ví Bůh*),
ale představa strávit zbytek života v roušce, igelitech a s vyhlašováním a odvoláváním různých "stavů" a posloucháním motivačních blábolů pana premiéra a ministra zdravotnictví mne moc "nenadchýňa". [crazy]

*)citát
Fandaprudič
Čtvrtek, 10. září 2020 - 08:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2892
Registrován: 3-2009
Marek Štancl : Ono by se jim jistě vyplatilo do tratí investovat, kdyby po hlavní trati projelo víc, než 4 dálkové a 4 regionální vlaky denně. :/
Priorita v infrastruktuře je pro Bosnu dostavění první dálnice.
Čtvrtek, 10. září 2020 - 08:23:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10571
Registrován: 4-2003
Rakouska a zároveň Slovenska záměrně mažeš co jsem napsal

Hlavně a především je zavřený Maďarsko a jaký to má vliv na RJ1047?

Otázkou je proč musejí všichni mít dovolenou červenec, srpen

Asi protože mají třeba děcka školu povinná a těžko s nima pojedou k moři na dovolenou v půlce září. Nebo že třeba dělají v automotive a tam jsou solvín pravidelné celozávodní dovolené.

((Já vím, děcka se nevyplatí a automotive je třídní nepřítel.[proud]))

Jinak mizerné rychlosti 20 - 40 km/h jsou dány hlavně tehdejší orientací států bývalé Jugoslávie na dřevěné pražce.

Jenže když přejedeš na ÖBB, tak třeba na Tauernbahn i jinde jsou pořád dřevěné pražce ve velkém množství taky, byť samozřejmě ubývají. A hlavně ty rozdíly jsou patrné i kdekoliv jinde - od zabezpečovacího zařízení přes peróny.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 10. září 2020 - 08:32:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7730
Registrován: 12-2011
Co se týče té přípřeže, tak jsem to stoupání považoval za samozřejmost, ale je pravda, že většina čtenářů to neví. To ještě doplním.

Ještě doplním i datum, jel jsem 13.8. a taky bych to ještě doplnil. Je to prvotina, to se vychytá [happy]

Osazenstvo vlaku v klidu, v noci všichni spali, jen jsem musel v noci lehce kopnout do soudružky na dolním lehátku, která začala hrozně chrápat (četla Rudé Právo a celkově vypadala jak Švorcová z Ženy za pultem ). Pár klasických českých balíků (dal jsem jim název klasikus čechus) taky jelo, ale bylo jich skutečně málo.
Mladějov
Čtvrtek, 10. září 2020 - 08:47:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15012
Registrován: 3-2007
Bram:
"A těmto lidem bys chtěl doporučit hory v bývalé Jugoslávii? To snad proboha nemyslíš vážně [nene]."

Marcel doporučuje COKOLI z exYugo, prostě teď má tohle období - to neřeš, resp. nehledej v tom nějakou logiku.
Předtím to byla Krzewina Zgorzelecka.
Komis
Čtvrtek, 10. září 2020 - 09:09:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 844
Registrován: 2-2019
intelpetr: Díky za reportáž. Jen doplňující dotaz - neklimatizace ve voze vám opravdu nevadila? Už jsem to tady četl u více přispěvatelů, že občas někde nefungovala.
Čtvrtek, 10. září 2020 - 10:29:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6979
Registrován: 9-2011
Otázkou je proč musejí všichni mít dovolenou červenec, srpen a k moři kde je hlava na hlavě,
Další otázkou je, proč vánoční stromečky všichni sháněji před Vánocema a ne třeba v lednu, to jich je spousta zbylejch a pomalu zadarmo.
Nebo návaly na přírodních koupalištích - kdyby tam lidi šli v listopadu, tak je tam prázdno.
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 10. září 2020 - 10:29:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11246
Registrován: 4-2003
RadekŠ:Jenže když přejedeš na ÖBB, tak třeba na Tauernbahn i jinde jsou pořád dřevěné pražce ve velkém množství taky, byť samozřejmě ubývají.

To samozřejmě, ovšem OeBB se o tratě patřičně staraly (a starají), což zejména po roce 1989 neplatí pro železniční správy bývalé Jugoslávie vyjma Slovinska. Prostě tam, kde by OeBB již sáhly k výměně dřevěných pražců v rámci rekonstrukce koleje, tak v ex Jugoslávii to dalších dvacet let nikdo neřešil (a vyjma Slovinska neřeší odpovídajícím způsobem nikdo dodnes), mimo jiné kvůli nedostatku financí nejen díky válečnému stavu atd....


A hlavně ty rozdíly jsou patrné i kdekoliv jinde - od zabezpečovacího zařízení přes peróny.

Tak o tom žádného sporu opravdu není [nene].

A také proto se patrně reaktivovala železniční trať v Rijece na Rivě, kdy dlouhé nákladní vlaky jezdí krokem centrem města po ulici jen proto, protože přijíždí od Šapjane (nutnost eliminace jízdy po zanedbané chorvatské infrastruktuře na minimum) a byl by je asi velký organizační problém protáhnout do Brajdice ke kontejnerovému terminálu úvratí...


Mimochodem, v Šapjane jsem při přepřahu lokomotiv během jízdy do Rijeky viděl neskutečné porušování bezpečnosti práce (či spíše absence pudu sebezáchovy), kdy posunovač vlezl do zhruba třímetrové díry mezi nárazníky při najíždění stroje HŽPP na vlak [coze]. Stačí při dobíhání (ano, posunovač bůhvíproč dobíhal k díře mezi lokomotivu a vozy [crazy]) zakopnout, člověk se přitom instinktivně chytne nárazníku, strojvedoucí si toho na poslední chvíli nemusí všimnout a průser je na světě [crazy].

Ještě dodám, že z Prahy jsme jeli úplně v posledním voze v posledním kupé. Takže v Šapjane jsme byli naopak hned za lokomotivou, tak proto pozorování dění při najíždění lokomotivy [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Mladějov
Čtvrtek, 10. září 2020 - 10:43:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15022
Registrován: 3-2007
>posunovač bůhvíproč dobíhal k díře mezi lokomotivu a vozy

Bůhvíproč ?
[lol]
Protože se nechtěl ohýbat a lézt pod nárazníky.


Ono je spíš zajímavější, když se to někomu při ostřejším najíždění "sveze" a posunovač má hák v hlavě.
Každý je holt svého štěstí strojvůdcem.
Čtvrtek, 10. září 2020 - 10:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2017
M.S. tady ventiluje hraběcí rady, dovolená v horách. To sou stále cancy o ničem. Koncem července sem byl 2dny v Jeseníku, Dolní Moravě a vůbec okolí takže podle toho návalu i na lesních cestách, bylo bezpečněji spíš na Václaváku. A to vůbec nemluvím o narvaným vlaku. Takže je to spíš na každém,co si zvolí.
Mladějov
Čtvrtek, 10. září 2020 - 10:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15023
Registrován: 3-2007
MS potřebuje zaplnit své hypotetické celoroční vlaky [biggrin]
Čtvrtek, 10. září 2020 - 11:49:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10572
Registrován: 4-2003
OeBB již sáhly k výměně dřevěných pražců v rámci rekonstrukce koleje, tak v ex Jugoslávii to dalších dvacet let nikdo neřešil

Myslím že ten podstatný rozdíl bude i v odolnosti dřeva z Alp.

Ostatně letos se dávaly v Dolním Žlebu výhybkové pražce z Azobé.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 10. září 2020 - 14:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6982
Registrován: 9-2011
Každý je holt svého štěstí strojvůdcem.
Zde spíš "Každý je holt svého štěstí posunovačem." [proud]
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 10. září 2020 - 15:02:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10573
Registrován: 4-2003
https://youtu.be/sipuVPo05UQ?t=3026
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pikehead
Pátek, 11. září 2020 - 08:53:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6511
Registrován: 3-2007
Jojo, taky bůhvíproč dobíhá. Není ta kravina o trochu menší kravina když by tam vlezl dřív a krokem? A helmy, reflexní vesty...
Pátek, 11. září 2020 - 09:01:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11257
Registrován: 4-2003
RadekŠ:https://youtu.be/sipuVPo05UQ?t=3026

Mám za to, že to dle kebule je ten samý posunovač, kterého jsem viděl v Šapjane při připojování elektrické lokomotivy HŽPP na vlak, kterým jsem jel do Rijeky [wink].

Helmy a reflexní vesty se také pochopitelně nevedly ani letos. Panu posunovači bylo vedro, tak proto je neměl [nene].
Pátek, 11. září 2020 - 12:26:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3863
Registrován: 7-2012
Bram:
"Mám za to, že to dle kebule je ten samý posunovač, kterého jsem viděl v Šapjane při připojování elektrické lokomotivy HŽPP na vlak, kterým jsem jel do Rijeky"

RJ1047 je stále vyprodán příští rok bude možná Větroněm Praha - Pivka a dále podle počtu nakažených (Rijeka, Koper, Terst nebo Pula).
Pátek, 11. září 2020 - 13:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4119
Registrován: 9-2003
Cococococo?
NOBLE BRICKS
Pátek, 11. září 2020 - 13:34:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12508
Registrován: 8-2012
Patnáctikolák, jo? [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Pátek, 11. září 2020 - 14:30:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 428
Registrován: 8-2007
@Michal7: Ono taková klasická dovolená v HR je v podstatě jedna z nejbezpečnějších - jedeš autem, na pláži se nějaký ten social distancing dá v pohodě dodržet, uvaříš si v apartmánu a fertig. Nějaký ten krám a fronta na zmrzlinu se ztratí nebo vydrží s rouškou. Když to srovnám s letošními Beskydy (Radhošť mi prakticky roste ze zahrady) - tady by si to průměrný epidemiolog rovnou hodil. Mluvím o dovolené se školou povinnými děcky - než se někdo začne ohánět zářím atd.
Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Pátek, 11. září 2020 - 14:37:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12510
Registrován: 8-2012
Když to srovnám s letošními Beskydy... tak i tam se dá jet autem, uvařit si v apartmánu, na ten Radhošť prostě nelízt (ostatně "sociální distancing" takové běžné plážové promenády s frontou na zmrzlinu se od Pusteven příliš lišit nebude) a fertig. Ale hlavně když si to sám sobě dokážete zdůvodnit [happy].
電車オタク
Pátek, 11. září 2020 - 14:57:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 429
Registrován: 8-2007
No, samozřejmě. Analogicky se dá nakazit ve frontě na cokoli a stejně analogicky se tomu dá vyhnout. V Beskydech i HR. Ovšem zatímco se na Jadranu blbě houbaří, na Radhošti ti zase drhne paddelboard. To jsem chtěl říci. Není potřeba startovat na první našlápnutí.
Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Pátek, 11. září 2020 - 15:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7735
Registrován: 12-2011
A jak by si THčko obhájil svůj plánovaný výlet na Ukrajinu? [crazy]
Pátek, 11. září 2020 - 15:48:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14113
Registrován: 11-2002
příští rok bude možná Větroněm Praha - Pivka a dále podle počtu nakažených - možnost, že by se svět do té doby začal zase chovat trochu více normálně, je už teď považována za utopii? [uhoh]
Pátek, 11. září 2020 - 16:23:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12513
Registrován: 8-2012
jak by si THčko obhájil svůj plánovaný výlet na Ukrajinu?
Nevím, co vám kdo z vašich kamarádů hejtrů nakukal (nebo to máte ze své hlavy?), ale já žádný výlet na Ukrajinu neplánuju.

možnost, že by se svět do té doby začal zase chovat trochu více normálně
Pokud se svět začne chovat "normálně" (= ve stavu před cca lednem až březnem 2020), tak žádný Regiojet do Chorvatska nepojede [happy]. Ale tak jste to asi nemyslel; každopádně změna vzorců chování je zřejmá už teď a to je první zima s koronáčem teprve před námi. Marcelovo blouznění o Pivce bude možná dobrá únikovka z reality [happy].
電車オタク
Bpee
Pátek, 11. září 2020 - 20:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 5-2010
Co je to za vůz ve vlaku RJ 1003/RJ 1012 z/do Košic?
(v rezervačním systému jako low-cost)
Pátek, 11. září 2020 - 22:28:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 473
Registrován: 7-2017
Není to jedno z těch pater, které jezdí na Slovensku ?
Chodec
Pátek, 11. září 2020 - 22:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 493
Registrován: 9-2007
Není to patro, ale od DB Bpmz857 Touristikzug
foto na vagonwebu
Sobota, 12. září 2020 - 01:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3864
Registrován: 7-2012
Chodec:
"Není to patro, ale od DB Bpmz857 Touristikzug
foto na vagonwebu"
Běžně vozy jezdí jednotlivě na Praha - Berlin. DFříve jezdila i celá souprava z těchto vozů myslím, že na Hungárce.
Sobota, 12. září 2020 - 02:29:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3865
Registrován: 7-2012
Tady jsem našel svojí fotku http://rail.phototrans.eu/14,83806,0,__koda_76E_.html Tady je celá souprava a byl to Jesenius.http://rail.phototrans.eu/14,54073,0,__koda_76E_.html
http://rail.phototrans.eu/14,51450,0,__koda_55E1_.html

(Příspěvek byl editován uživatelem Marcel Štancl.)
Sobota, 12. září 2020 - 02:34:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3866
Registrován: 7-2012
http://rail.phototrans.eu/14,39469,0,__koda_76E_.html projdi rail.phototrans.eu
Sobota, 12. září 2020 - 12:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14120
Registrován: 11-2002
A cože jste těmi odkazy chtěl říct?
Sobota, 12. září 2020 - 12:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3871
Registrován: 7-2012
Jena:
"A cože jste těmi odkazy chtěl říct?"

Jančura nakupuje vozy v Německu. Zavzpomínal jsem zároveň na EC Jesenius.
Sobota, 12. září 2020 - 13:36:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14121
Registrován: 11-2002
A protože používá žlutou barvu, asi by tedy byl vhodný odkaz i na nějaké banány nebo Mimoně.
Sobota, 12. září 2020 - 14:19:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3872
Registrován: 7-2012
Chodec:
"Není to patro, ale od DB Bpmz857 Touristikzug
foto na vagonwebu"

Na základě tohoto dotazu jsem sem dal zkutečnou fotku vagónu, to Vám překáží?
Jena:
"A protože používá žlutou barvu, asi by tedy byl vhodný odkaz i na nějaké banány nebo Mimoně."
Chodec
Sobota, 12. září 2020 - 15:14:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 494
Registrován: 9-2007
Marcel_štancl na Vámi zaslaných fotkách ani na EC Jesenius nikdy vůz Bpmz857 Touristikzug řazený nebyl [wink]