Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Tratě kolem Pardubic a Hradce Králové » Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 11. 05. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 11. 05. 2020

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 26. dubna 2020 - 21:01:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 715
Registrován: 10-2011
Jestli si pamatuji správně, tak tenkrát se argumentovalo přestavbou Jaroměře, jelikož po bývalé 046 jezdíval Kuksáček. Ale nevím, jestli nemyslíte jinou linku.
Jinak ve starších GVD byl uváděn i jeden pár manipulačních vlaků Hněvčeves - Smiřice se zastávkou v Račicích n. T. (nákladiště). Nevím, kdy se zrušil nebo zda je tam stále, tipuji, že byl kvůli případné obsluze vojenské vlečky (vlečka je ale stále uváděna na seznamu manipulačních míst stanice Smiřice). Avšak sklady i s vlečkou koupil soukromník. Taktéž jsem viděl foto, že se trať využívala pro nákladní dopravu v případě mimořádností.
Ešus
Neděle, 26. dubna 2020 - 22:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 9-2013
Kuksáčkem jsem jednou jel. Díky pěknému počasí byl plný, ale nemyslím si, že by šlo o nějaký turistický zázrak. Region Hněvčeves - Smiřice nějak extra atraktivní není (leda že by se někdo od vlaku prošel k lesu Svíb) a pro cesty do ZOO do Dvora je to příliš dlouhé. Stejně jela drtivá většina cestujících až do Dvora, ale ZOO jako taková další lákání zákazníků nepotřebuje - je jich už dost a spíše je třeba vyřešit, jak tam ta kvanta lidí přepravit. Tehdy (2013) byla navíc taková divná doba, kdy ZOO nově otevřela safari autem, které bylo v ceně vstupenky na rozdíl od safaribusu. Takže návštěvník, který tam přijel VHD, platil ještě 50 Kč/os. navíc jako trest... Naštěstí to auto-safari pak zpoplatnili.

Opravdu nevím, jak by se dal turistický vlak vedený po trati 046 využít. K tomu Svíbu se totiž dá jít z Hněvčevsi. Jako daleko lepší bych viděl převedení existujícího vlaku Humprecht do historické podoby s tím, že by stavěl v Hněvčevsi.
Pondělí, 27. dubna 2020 - 09:56:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7653
Registrován: 9-2003
Strom - spojka mimo V.Osek byla tuším dokončena 1939,byl o tom před lety článek v časopise spolku Dráhařů ,bohužel to teď nedohledám.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pondělí, 27. dubna 2020 - 11:27:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22069
Registrován: 5-2002
Alf: spojka mimo V.Osek
Spojka mimo Velký Osek se teprve bude stavět - pravděpodobně jsi měl na mysli odstranění úvratě.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 27. dubna 2020 - 12:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2388
Registrován: 7-2017
Při "brouzdání" jsem narazil na toto:
2) STAGE 5: Tabulka nas seznami s historii stanice Chlumec n.C. Zajima Vas proc mezi kolejemi je ve stanici tolik mista? Pocitalo se zde s sirokymi perony a s podchodem - kvuli prosakujici vode od rybnika se ale dilo nekonalo.
Tak jsem zvědav, jak vůbec přestavba Chlumce dopadne.
Pondělí, 27. dubna 2020 - 15:50:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2390
Registrován: 7-2017
A já si drahně let (min. od taktu, kdy tam křižují R) říkám, proč je ten Chlumec tak blbě. R od Prahy (2. kolej) na nástupišťátko ca 1 metr, R do Prahy (3. kolej) plac jak na fotbalu. A na 4. koleji se nastupuje z vnější strany.
Je ještě někde jinde takhle hloupě udělaná stanice?

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Pondělí, 27. dubna 2020 - 16:51:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13463
Registrován: 8-2004
mot:
"Je ještě někde jinde takhle hloupě udělaná stanice?"
Přijde na to, čemu říkáte "hloupě". Specifické jsou různé stanice, ale kopie Chlumce mne teď žádná nenapadla. Asi nejblíž mne napadla Jihlava nebo Rumburk (před budovou úzká nízká nástupiště a "ostrov" vystrčený někam, úrovňové přístupný,...)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 27. dubna 2020 - 21:51:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7654
Registrován: 9-2003
Hajnej ,samozřejmě [wink]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pondělí, 27. dubna 2020 - 22:12:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9348
Registrován: 5-2007
Hroch: Nespadá do podobnej kategórie riešenie nástupíšť v Nymburku a Lysé/L? Inak "diery" na ostrovné nástupištia sú ešte na trati 300 (Rousínov, Ivanovice/H), ale s ohľadom na konfiguráciu koľajísk nikde do "diery" nezasahujú nástupištia.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Ešus
Pondělí, 27. dubna 2020 - 22:23:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 463
Registrován: 9-2013
Oboustranné úrovňové nástupiště bylo ještě v Tanvaldu před reko.
Pondělí, 27. dubna 2020 - 23:16:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22079
Registrován: 5-2002
Hroch: ale kopie Chlumce mne teď žádná nenapadla
Podobným způsobem je "divnej" Kyjov...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 28. dubna 2020 - 14:52:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13466
Registrován: 8-2004
Asdf:
"Nespadá do podobnej kategórie riešenie nástupíšť v Nymburku a Lysé/L?"
Uvažoval jsem o nich též, ale obě stanice mají podchod, tak jsem je nezmiňoval.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
hrejzadarmo
Úterý, 28. dubna 2020 - 17:29:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 2-2014
O provozování vlaků v Královéhradeckém kraji má zájem šest dopravců
Ešus
Středa, 29. dubna 2020 - 00:04:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 9-2013
Já hlavně doufám, že tou dobou už budou přestupní jízdenky Iredo (na papíře s QR). Jinak totiž vznikne takový chaos, že to úplně degraduje smysl otevírání trhu. Navíc by se zvýšil tlak na zavedení nesmyslů jako Dobrošov.
Středa, 29. dubna 2020 - 19:16:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 937
Registrován: 12-2007
Spíš je otázka, zda nebude tlak spíš na bezpapírové jízdenky bez vlastní plastové kartičky. Cesta rozhodně není směrem k papíru, cesta je k nějakému sdílenému médiu - optimální by byla samozřejmě občanka, další možností je platební karta a samozřejmě mobilní aplikace.
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Ešus
Středa, 29. dubna 2020 - 23:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 465
Registrován: 9-2013
Rop: Vzhledem k tomu, že se mi už cca třikrát podařilo při validaci přestupu koupit jízdenku z BČK (a pak jsem musel s řidičem řešit storno), rozhodně odmítám ke čtečce přikládat bankovní kartu, když zrovna neplatím. S občankou mohou mít někteří cestující také problémy, protože na jejich čipu je nahrané kdeco, a tak by lidé mohli mít určité obavy. Mobil zatím používám pouze v PIDu, a to pouze tehdy, když si nemůžu koupit jízdenku jinak (např. když sedím ve vlaku v Poděbradech a chci navázat tarifem PID). Mobil totiž není 100%, čtení QR v nějakých 80 % případů nefunguje a jen to zdržuje odbavení.

Tady se musí vymyslet něco, co bude hlavně jednoduché a rychlé. Jestliže zápis jízdenky na kartu Iredo trvá v pokladně ČD 18 sekund, tak to je katastrofa. Ani v autobuse karty rozhodně nevedou k rychlejšímu odbavení (kartou je to cca dvakrát tak delší oproti přesné platbě mincemi).

Nemůžu si pomoct, ale pepír je prostě nejjednodušší řešení. V DÚK mají obojí, ke kartám motivují pouze cenou a také to jde. A vůbec, k čemu je potřeba vědět, kdo kdy čím jel? Beztak se na železnici brzo přejde na brutto smlouvy a pak se bude řešit jen clearing s rychlíky ČD, což už určitě lze řešit jinak než "tvrdými" daty, která si ale na přesná pouze hrají, protože kartičky věčně nefungují.
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 11:45:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4989
Registrován: 3-2004
(kartou je to cca dvakrát tak delší oproti přesné platbě mincemi).

To je nějak změřeno? Je tam započítán i vliv různých incidentů jako "nemám zpátky na pětistovku" a "jejda, chybí mi koruna"? Plus příliš horlivý řidič, co tiskne lístek za hotové dřív něž dotyčný odříká

"ČeskáRybnádevětsetosmedesáttřiDoosmnáctiNakartu.."
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 17:25:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 938
Registrován: 12-2007
Ešus: myslím, že bychom měli používat Edmondsonovu jízdenku.
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Ládik
Středa, 06. května 2020 - 17:14:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 399
Registrován: 11-2006
Změna k 11.5.2020, omezení bude pouze u níže uvedených vlaků, vlaky neuvedené již jedou bez omezení:
- vlak Os 5201 bude v úseku Chlumec nad Cidlinou (5:50) - Týniště nad Orlicí (7:05) odřeknut
- vlak Os 5235 bude v úseku Chlumec nad Cidlinou (18:50) - Hradec Králové hl.n. (19:25) odřeknut
- vlak Os 5237 bude v úseku Chlumec nad Cidlinou (19:50) - Hradec Králové hl.n. (20:26) odřeknut
- vlak Os 5230 bude v úseku Hradec Králové hl.n. (17:34) - Chlumec nad Cidlinou (18:08) odřeknut
- vlak Os 5236 bude v úseku Hradec Králové hl.n. (21:05) - Chlumec nad Cidlinou (21:39) odřeknut
-vlak Sp 1791 bude v úseku Hradec Králové hl.n. (5:40) - Choceň (6:21) odřeknut
- vlak Os 5618 bude v úseku Týniště nad Orlicí (9:09) - Hradec Králové hl.n. (9:38) odřeknut
- vlak Os 5620 bude v úseku Týniště nad Orlicí (13:09) - Hradec Králové hl.n. (13:43) odřeknut
- vlak Sp 1875 bude v celé trase odřeknut
- vlak Sp 1879 bude v celé trase odřeknut
- vlak Os 5623 bude v úseku Týniště nad Orlicí (23:00) - Čermná nad Orlicí (23:13) odřeknut
- vlak Os 5600 bude v úseku Choceň (6:28) - Týniště nad Orlicí (6:58) odřeknut
- vlak Sp 1872 bude v celé trase odřeknut
- vlak Sp 1874 bude v celé trase odřeknut
- vlak Sp 1878 bude v celé trase odřeknut
Vlaky Os 5238 a 5239 pojedou mimořádně každý den. U vlaku Sp 1793 bude mimořádný přestup do jiné soupravy ve stanici Hradec Králové hl.n.
hrejzadarmo
Středa, 06. května 2020 - 20:17:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 2-2014
Zeptám se, odkud je to info, nemůžu to na internetu najít? [happy]
Ládik
Čtvrtek, 07. května 2020 - 04:20:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 400
Registrován: 11-2006
https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/mimoradnost/25292/
Čtvrtek, 07. května 2020 - 11:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2403
Registrován: 7-2017
A už je to i na IREDU: http://www.kr-kralovehradecky.cz/assets/krajsky-urad/doprava/obsl uznost/covid19/Prehled-omezeni-vlaku-v-KHK-od-11-5-2020-_004_.pdf
Sobota, 09. května 2020 - 08:32:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1370
Registrován: 1-2006
Jaroměř 08.05.2020 (1/2):





Sobota, 09. května 2020 - 08:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 1-2006
Jaroměř 08.05.2020 (2/2):



... a od vedle...


Neděle, 10. května 2020 - 07:56:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10721
Registrován: 4-2003
Jsem zvědav, za jak dlouho se objeví nářky dřívbylolípáků, že Jaroměř v původní podobě byla lepší [coze][crazy].

Ještě by to chtělo (v širším okolí) překopat Turnov a Trutnov [wink].
Neděle, 10. května 2020 - 08:38:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11747
Registrován: 8-2012
Na Turnovu není nic k překopávání (aby to stávající stav nezhoršilo).
電車オタク
Neděle, 10. května 2020 - 08:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2450
Registrován: 12-2009
T.H.: A ten nešťastný a zdlouhavý příjezd a odjezd v Turnově z/do Jičína Vám nevadí?
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Neděle, 10. května 2020 - 09:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3574
Registrován: 5-2002
TH: To je doufám jen vtip.
Neděle, 10. května 2020 - 09:50:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 306
Registrován: 9-2016
Turnov se překopávat bude na ostrovní perony s přístupem pomocí podchodu, hodně za podchody bojoval Turnov. Docela je i chápu, mít v takto vytížené stanici úrovňové přechody se mi zdá docela nevyhovující. Kromě toho ostrovní perony pomohou tomu, aby vlak jedoucí od Hradce Králové po trati 041 nemusel k peronům úvraťovat.
Neděle, 10. května 2020 - 11:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 5-2013
Turnovské zastupitelstvo projednávalo rekonstrukci stanice na jednání 24. 10. 2019, kde opravdu podpořilo stavbu podchodu, viz zápis. Ze zvukového záznamu (čas 19:20: "víceméně všichni jsme na to jednání šli s tím, že se nám ty podchody nelíbí, ale když jsme ty všechny varianty tam viděli a vysvětlili jsme si to, tak jsme to vzali za nejrozumnější řešení do budoucna") plyne, že je k řešení s podchodem ukecali na předchozí schůzce zástupci SŽDC, projektanta a KORIDu LK. Formulace, že Turnov "hodně za podchody bojoval", mi tak přijde silně zavádějící.
Neděle, 10. května 2020 - 12:18:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11749
Registrován: 8-2012
s přístupem pomocí podchodu
A to je právě to zhoršení (pro cestující, pro SŽ(DC) je to zlepšení - zrušení perónních výpravčích a hora vylitého betonu - a proto to tak tlačí, nikdo jiný za to bez ohledu na zde vytvářenou virtuální šotorealitu nebojoval).
vlak jedoucí od Hradce Králové po trati 041 nemusel k peronům úvraťovat
Ale protože nikdo nezruší "dlouhé" koleje (od 13.SK vejš), mimo jiné proto, že jsou furt potřeba, tak nově budete tím skvělým podchodem chodit až někam k té 23.SK (a v podání SŽ(DC) to za chvíli bude hnusná černá poch.aná díra). A to je zhoršení.
v takto vytížené stanici úrovňové přechody se mi zdá docela nevyhovující
A protože je tak strašlivě "vytížená", že místní dopravu řídící experti jsou schopní udělat přestupní vazbu lichý R14 na 1. koleji vlevo versus lichý R21 na 7. koleji vpravo, zatímco 5.SK (společný "ostrov" s 1.SK) je celou tou dobu úplně prázdná, tak nově budou kaštani lítat jak kreténi přes celé nádraží nikoli jen úrovňově, ale ještě navíc skrz podchod. A to je zhoršení.

To je doufám jen vtip
Vypadá to tak? Já totiž tu stanici narozdíl od teoretických megalomanů používám a vidím tu strašlivou "vytíženost" i to, jak SprŽel sere, že tam musí platit křemeňáka (a to je hlavní důvod pro tuhle investici).

Formulace, že Turnov "hodně za podchody bojoval", mi tak přijde silně zavádějící
Turnovské zastupitelstvo bohužel nemělo koule odkázat nádražáky do stejných mezí (kam slunce nesvítí) jako starosta Malé Skály.
電車オタク
Neděle, 10. května 2020 - 15:35:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3575
Registrován: 5-2002
Podchod (resp. schody) sám o sobě je zhoršení. Teoreticky lze řešit eskalátorem, byť pochybuju že zrovna tam bude. Jenže pak tu máme taky faktory jej vyvažující, a to i na straně cestujících. Jednak u delších vlaků snad skončí (návrh jsem neviděl, nyní jen předpokládám) nutnost excentrického zastavování, takže z posledních/nejvzdálenějších vozů to bude zase blíž. Za druhé bude v závislosti na rozestavění vlaků možné zkrátit některé intervaly vjezd-odjezd, takže třeba menší přenos zpoždění. A za třetí, i ta delší cesta podchodem k 23. SK bude jistě trvat ktratší dobu, než úvraťová pakárna.
Jestli bude třeba možné vylepšit přípoje směr 041 díky kratší době "jízdy" a stihnutí nějakého lepšího křižování jsem nezkoumal, ale v úvahu to přicházet může (popř. v kombinaci s nějakou budoucí revitalizací apod. tímto směrem).

Možnost zapojit tu stanici do nějakého DOZ také není k zahození, a to i z pohledu cestujících (lepší organizace provozu => menší zpoždění), srov. třeba některé "zajímavé počiny" během zimy mezi Jihlavou a Kostelcem... No ale jestli si TH stoupl do fronty boje proti "přehnanému rušení personálu ve stanicích", tak OK. Spíš mi to ale přijde, že cokoliv na železnici do XY km od svého bydliště považuje za "vpád cizího (= pražského) vojska", jakmile to nevymyslel sám.[wink]
Neděle, 10. května 2020 - 15:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11751
Registrován: 8-2012
a stihnutí nějakého lepšího křižování jsem nezkoumal
Určitě se dá ten zde neustále obdivovaný pokus o rozmrd severovýchodních Čech metodou "jezdíme k vohni" dovést k ještě horšímu i prostřednictvím 041. Třeba "stihnout" křižování místo v Ostroměři až v Hořicích a rozbít tak ostroměřský "kříž" 040 a 041, to by teoretické megalomany mohlo silně vzrušit...
No ale jestli si TH stoupl do fronty boje proti "přehnanému rušení personálu ve stanicích", tak OK. Spíš mi to ale přijde, že cokoliv na železnici do XY km od svého bydliště považuje za "vpád cizího (= pražského) vojska", jakmile to nevymyslel sám
No jo, ty si to prostě potřebuješ vyřídit s nepohodlným názorem osobně, aby si ani pes kůrku nevzal. K tvojí smůle tě ale všichni znají [happy].

P.S. pořád to nic nemění na faktu, že jakékoli překopávání Turnova je zhoršení stávajícího stavu (pro cestující).
電車オタク
Neděle, 10. května 2020 - 16:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 12-2009
T.H. Nevím, do Turnova jezdím pracovně docela často a jestli bych označil současný stav za nejlepší možný to určitě ne. Podchody nutně k životu nepotřebuji. Ale nějakou úpravu bych zde docela asi uvítal. A protože 041 je zapojená tak jak je (a moc s ní kvůli mostu při rozumných nákladech nehneme) a nějaké koleje pro náklad asi zůstat musí tak se nabízí asi dvě možnosti co s tím. Buď to roztrhnout a náklad pustit mezi ostatní osobku a hranu pro 041 a nebo hejbnout s celým osobním nádražím i za cenu prodloužení vzdálenosti od baráku k prvnímu peronu (muselo by se podejit x kolejí pro náklad). A já bych asi volil tu druhou.... Současný stav je trochu o hubu. A nevím čím to je, ale v Turnově mě ti cestující připadají zmatenejsi než jinde...

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Neděle, 10. května 2020 - 16:51:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3576
Registrován: 5-2002
TH: Určitě se dá ten zde neustále obdivovaný pokus o rozmrd severovýchodních Čech metodou "jezdíme k vohni" dovést k ještě horšímu i prostřednictvím 041. Třeba "stihnout" křižování místo v Ostroměři až v Hořicích a rozbít tak ostroměřský "kříž" 040 a 041, to by teoretické megalomany mohlo silně vzrušit... Podsuv tvrzení, vyvrácení nenapsaného, slavné diskusní vítězství. Klasika, už jsem se bál že to nepřijde. Pozitivní na tom nicméně je alespoň částečný posun zpět směrem k tématu Tratě kolem Pardubic a Hradce Králové.[happy]

No jo, ty si to prostě potřebuješ vyřídit s nepohodlným názorem osobně, aby si ani pes kůrku nevzal.
... píše ten největší adpersonam si vyřizovač a jedovatých slin flusač z celého K-reportu. Tak to jsem taky klidnej.[proud]

pořád to nic nemění na faktu, že jakékoli překopávání Turnova je zhoršení stávajícího stavu (pro cestující).
Podle mě toto tvrzení neplatí (přinejmenším takto obecně). Argumenty jsem, na rozdíl od někoho, uvedl výše.
Neděle, 10. května 2020 - 16:59:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 1-2006
Tak, řekněme, že to, na co jsme celý život zvyklí, vnímáme jako klid, pohodu, svobodu a do jisté míry i poezii. V kontrastu s tím je to nové o spěchu, davech koncentrovaných do podchodu, o obtížích s pohybem, když technika selže, jsme-li starší. O ztrátě prostředí, na které jsme zvyklí, a které je součástí našich srdcí... Je to prostě úplně o něčem jiném, co nepřijmeme ani kdyby to bylo naprosto vymakané. Je to o psychologii, o vztahu k novému...

Turnovští si uvědomili, že místní politicky nádraží zas až tolik nezajímá + situace v kolejišti je zmatek, kde k nějaké nepříjemnosti může dojít velmi snadno. Že je tu vyšší zájem kraje, i toho, aby to fungovalo bez problémů. Že v případě problému může být naznačováno, že mají spoluodpovědnost, což už je politicky použitelné. Ne u několika vlaků jako na Malé Skále, kde se většina situací vyřeší sama. Kde není v podchodu tolik lidí, aby z něj nebylo víc problémů než užitku - kriminalita, vandalismus, neudržitelnost - a kde za tu rebélii starosty politické body jsou. Řekněme že turnovští to nejsou schopni obrátit v kladné politické body v očích místních... Naštěstí. Nejsou pod tlakem a mohou používat rozum a cit.

V Jaroměři chápu důvody, ale přiznávám, že původní podoba mi, při vnímání konkrétního města, tak nějak bližší. Mám rád klid a dostatek času, kdy nejsem pod tlakem, že už se pojede...

(Příspěvek byl editován uživatelem Vhd_sl.)
Neděle, 10. května 2020 - 18:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11755
Registrován: 8-2012
kde k nějaké nepříjemnosti může dojít velmi snadno
Reko Turnova je z roku 2003, uveďte ke kolika nepříjemnostem tam konkrétně došlo.
(Už tehdy to bylo na hraně nějakých norem, ale tehdejší stavební správa se toho naštěstí nebála, protože do Turnova s jeho menší intenzitou provozu to bylo ideální a přitom uživatelsky přátelské, přístup v rovině a široké "ostrovy". No ale beton je potřeba lejt a modré zábradlí natírat.)
電車オタク
Neděle, 10. května 2020 - 19:26:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 1-2006
T_._H_.:

Proklamace, jak jsou konkrétní opatření k eliminaci rizik (identifikovaných ve smyslu PNK EU 402/2013) předimenzovaná, jsou fajn. Do okamžiku, kdy se něco fakt stane, a je hledán člověk/subjekt, kterej za to, jako odpovědný, půjde sedět/platit. Vy to patrně nebudete, tak prosím nechte nastavení na provozovateli dráhy a jeho odpovědných zaměstnancích.
Neděle, 10. května 2020 - 19:53:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2452
Registrován: 12-2009
T.H: K nehodám asi zatím ne, ale ohrožení lidí rozjizdejicim ci zastavujicim vlakem jsem tam videl skoro pokaždé když tam jsem a tedy velmi často. Málo kdy jsem tam byl aby tam vyprávčí na někoho nezvyšoval hlas, aby někdo zůstal stát a nevlez pod vlak. I sám jsem tam párkrát na někoho raději křik aby zůstal stát! Takže nic nereálného. Parkrát chybělo i jen několik cm!

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Neděle, 10. května 2020 - 20:20:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11757
Registrován: 8-2012
Vy to patrně nebudete, tak prosím nechte nastavení na provozovateli dráhy a jeho odpovědných zaměstnancích
Takže konkrétní odpověď nula (není divu...), ale kecy prdy beďary na dva kýble. A cože to "nastavení" funguje třeba ve Znojmě, Staré Pace, Tanvaldu? Tam tenhle zástupný alibismus "kdy se fakt něco stane" neplatí?

K nehodám asi zatím ne, ale ohrožení lidí
Aha, jasně - nestalo se, ale mohlo se stát! To je tak v(d)ěčný úhybný manévr, že je ubohý i na úroveň tohoto fóra... Dávejte si radši dva kondomy přes sebe, jeden by mohl prasknout.


Já jsem prostě toho arci nesměrodatného názoru v nesouladu s teoretickými megalomany a betonáři, že jde o zhoršení, protože nádraží a přístup na perón má především být "user-friendly" pro cestujícího (při zachování normálních bezpečnostních principů - no odpovědi pana Vhd_sl, ke kolika "nepříjemnostem" na centrálním přechodu v Turnově za sedmnáct let došlo, jsme se samozřejmě nedočkali). To znamená minimalizace změn úrovní (ano, můžeme blouznit na téma eskalátory v Turnově, íá íá), minimalizace hnusných tmavých děr, minimalizace docházkové vzdálenosti, ale ne proto, že se provozovatel nádraží potřebuje zbavit pracovního místa - to jsem si naivně myslel, že tahle doba "znepříjemňování" železnice kvůli úspoře koruny za každou cenu je už za námi (a hlavně, že tomu tzv. "příznivci železnice" nebudou tleskat).
Zároveň není pravda, že "centrální přechod" vylučuje možnost DOZ stanice (Smržovka, Jablonec n.N., Tanvald a mnoho, mnoho jiných); není pravda, že centrální přechody nelze mít v uzlech s rádoby "velkou intenzitou" (Stará Paka, Znojmo nebo i ten Tanvald, v čem je asi Turnov intenzivnější?); že to omezuje rychlost (lze 50 km/h a stejně v tom Turnově všechno zastavuje a nákladní doprava je separovaná); že to nedovoluje dopravní technologie (nějaké "dlouhé" osobáky jsou v Turnově dávno minulostí, zrychlení celé stanice přinese samotná modernizace zabzař, nad obsazením kolejí se dá přemýšlet a ne stavět vlaky pro nejsilnější přestupní relaci křížem přes celé nádraží) atd.
No ale tyhle mé připomínky samozřejmě nejsou žádné argumenty (jsou nepohodlné, tak se vytěsní jako neexistující) a místo toho je potřeba mě pořešit "stoupl do fronty boje" a "považuje za útok".
Bohužel, ostrůvek zdravého rozumu v Turnově asi zmizí za potlesku užitečných idiotů (co sice nezkoumali, jestli "urychlení" výjezdu z Turnova na 041 něco ovlivní, ale určitě je to nezbytně nutné, protože qedlání pro qedlání) - zbývá akorát doufat, že na to teď (dlouho) nebudou peníze. Tak aspoň že se před megalomany s míchačkama prozatím ubránila ta Malá Skála (nebylo to samozřejmé, bylo to ze strany SŽDC obvyklé hnusné vydírání a vyhrožování, takže všem díky).
電車オタク
Neděle, 10. května 2020 - 21:14:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2453
Registrován: 12-2009
T.H. Nevim ale ta paní možná metr před čelem jedouciho desira mě až tak sranda nepřišla! V jednom máte však pravdu podchod není výhra. V Jaroměři to bude na zlost! To jsem tu už taky kdysi psal. Věřte, že všichni zamestnanci mající s kolejemi něco společného by něco takového znovu zkoušet rozhodně nepotřebovali.

Jinak se Spravou Železnic nemám až tak nic společného... Tudíž mě její náklady jsou u pr... Ale Častolovic a Turnova bych se i přes to v současné podobě klidně zbavil a docela rád.

Jasně pokud tu lokálku (041) plánujeme zrušit tak s ní nemusíme nic dělat, to jo...

Mimochodem Tanvald má přes přechod desítky tuším a je to na počet vlaků poloviční stanice (v jeden moment). Smržovka a Jablonec je neporovnatelné (jediná kolej). Znojmo neznám. Stará Paka taky není porovnatelná... (nepřechazite tolik kolejí)



(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Neděle, 10. května 2020 - 21:22:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2410
Registrován: 7-2017
K nehodám asi zatím ne, ale ohrožení lidí
Aha, jasně - nestalo se, ale mohlo se stát! To je tak v(d)ěčný úhybný manévr, že je ubohý i na úroveň tohoto fóra... Dávejte si radši dva kondomy přes sebe, jeden by mohl prasknout.


To by mě teda zajímalo, k čemu jsou dobré třeba předpisy BOZP.........?
Neděle, 10. května 2020 - 21:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 744
Registrován: 3-2018
Honnzok: Ve Znojmě přes přechod vlaky prakticky nejezdí, jen případný posun. To už je problematičtější Šumperk nebo Bludov, ale ani ty nejsou s Turnovem porovnatelné.
Ešus
Neděle, 10. května 2020 - 23:12:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 9-2013
Turnov v současné podobě o hubu je. Přestupoval jsem tam sice jen párkrát v životě, ale vždy jsem se tam cítil zmateně. Problém je v následujících bodech:
1) šířka centrálního přechodu. Přechod vypadá jako promenáda, jednolitá šedá plocha, koleje skoro nejsou vidět. Cestující si ani nepřipadá jako v kolejišti.
2) informační systém. Čumění na tabule za pochodu, zastavování se na místě apod. jen snižují pozornost cestujícího. Tady je rozdíl oproti Staré Pace.
3) stavební provedení. Nástupní hrany jsou dotaženy až k centrálnímu přechodu, a tak cestující není motivován se rozhlédnout, ale rovnou zahne pod vlak.
4) některé vlaky zastavují až za přechodem - problém přístupu cestujících na nástupiště.

Jinak ale souhlasím s názorem, že podchod by pohodlí cestujícího nic nepřinesl. Vlaky zde nejezdí tak dlouhé, aby excentricita vadila. Eskalátory jsou úplně mimo, zaprvé nejsou v takhle malé stanici opodstatněné a zadruhé je nemám rád kvůli chumlům, které se u nich vytvoří po příjezdu vlaku - viz Praha hl. n., kde se celý vlak, který zastavil před cestovým návěstidlem, rve na jeden eskalátor...

Myslím, že pro ostrovy bude hrát napojení trati 041. Kdyby se ale 041 řešit nemusela, dokázal bych si zachování poloostrovů představit, avšak s podmínkou výstavby podle současných norem. To znamená zúžené přístupové chodníky na nástupiště, zvýraznění toho, kde je bezpečí a kde je kolejiště (klidně i vyšrafovat přechody přes koleje), možná i nějaké šikany ze zábradlí a zabezpečovací zařízení. A hlavně napravit tu největší chybu - posunout 2. nástupiště na opačnou stranu a zajistit, že vlaky vždy zastaví před přechodem.

Je ale otázka, co se nevýstavbou podchodu ušetří. Ve Staré Pace občas vídám osobu v reflexní vestě, která na místě usměrňuje cestující. Stavět poloostrovy, aby je pak někdo musel střežit, je fakt nesmysl.
Neděle, 10. května 2020 - 23:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22137
Registrován: 5-2002
TH: jakékoli překopávání Turnova je zhoršení stávajícího stavu (pro cestující).
Aby toto tvrzení platilo, tak by stávající stav musel být (pro ty cestující) nejlepší možný - to za prvé.
Dále pak si musíme ujasnit, co znamená to "pro cestující", jestli pro všechny, nebo pro většinu, jestli s ohledem na směr, z/do kterého jedou, jestli s ohledem na vůz, ve kterém jedou - to za druhé.

nově budete tím skvělým podchodem chodit až někam k té 23.SK
Pokud má bejt novej perón mezi 23. a 27. kolejí, tak je to oproti dnešním perónům o 38/52/66 metrů dál, což není až zas tak nic, co by mělo někomu trhat žíly. Navíc musíš pro průměrného cestujícího od těch čísel (kromě 11. koleje, kde je ale rozdíl nejmenší) odečíst půlku délky vlaku, protože na rozdíl od centrálního přechodu můžeš postavit vlak středem na podchod.

a v podání SŽ(DC) to za chvíli bude hnusná černá poch.aná díra
V podání SŽ nebo těch, co tam budou chodit chcát...?

No ale beton je potřeba lejt a modré zábradlí natírat.
Možná do rána vymyslíš ještě nějakej důvod, proč bys neměl uživatelsky hůře hejbnout prdelí na schodech...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 11. května 2020 - 05:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 1-2006
TH:

A ja se domnivam, ze v tom, co jsem napsal, je vsechno. Provozovatel drahy narozdil od Vas nema moznost zanedbat kodexy, ktere se mu nehodi. U stanic, ktere uvadite, jde o reseni realizovane pred vstupem aktualniho TSI PRM, kde je odpovednost prenesena na nekoho, kdo to tam chodi hlidat, a na strojvedouci. A soucasne jde o stanice, kde je frekvence cestujicich o poznani nizsi nez v Turnove.

Hele, psal jsem, ze z podchodu nejsem nadsen. Ale jako zaklad vnimam to, ze ten, kdo dava hlavu na spalek, ma svate pravo nastavit si mantinely, ve kterych se to bude pohybovat. Diskuze o tom, ze by mohl byt mene uzkostny, neni na miste, tlak je pak prasarna.

Je to nejak nastavene, smirte se.
Pondělí, 11. května 2020 - 07:24:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11758
Registrován: 8-2012
Aby toto tvrzení platilo, tak by stávající stav musel být (pro ty cestující) nejlepší možný
Stávající stav je pro cestující nejlepší možný. Ale samozřejmě je to potřeba rozpliznout a pokračovat podle tradičního schématu.
vymyslíš ještě nějakej důvod, proč bys neměl uživatelsky hůře hejbnout prdelí
No a protože se tradiční matadoři dostali do své obvyklé ad-personam pozice "budu pro, protože T.H. je proti", nemá to dál smysl.

P.S. TSI-PRM a podobné "kodexy" samozřejmě nezakazují stavět centrální přechody - ostatně podobné kecy o tom, že jinak než megalomanským betonovým podchodem to nejde, jsem četl i v případě Malé Skály... ale ono to jde, jen se nesmí ustupovat alibistům s jejich srdceryvnými scénami, co by se všechno mohlo stát, i když se za sedmnáct let nic nestalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Pondělí, 11. května 2020 - 07:40:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5061
Registrován: 5-2002
T.H. Proč ti podchod v Turnově tak vadí? Nesrovnával bych to s jinými menšími stanicemi, kde vlaky přes centrální přechod téměř nejezdí. Já v Turnově přestupuji nerad, protože na té ploše ztrácím orientaci, Ešus to popsal dobře.
Pondělí, 11. května 2020 - 07:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3577
Registrován: 5-2002
Položme si otázku: Je Turnov charakterem blíže Znojmu, nebo České Lípě? Prostě TH holt musí být v opozici. Když už se shodnu i já s Hajným, tak to o něčem svědčí.[happy]
Bkp
Pondělí, 11. května 2020 - 08:54:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8245
Registrován: 8-2003
Na betonovou lobby bych to nesváděl I kolem Turnova se najde dost míst, kde se dá zcela bez debat dost betonu použít.
Pondělí, 11. května 2020 - 09:13:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10215
Registrován: 4-2003
s jejich srdceryvnými scénami

Srdceryvné scény vidíme tady. Jetli jsou někde jinde, těžko říct.

Přestupoval jsem tam sice jen párkrát v životě, ale vždy jsem se tam cítil zmateně....protože na té ploše ztrácím orientaci,

Já mám naproto stejný pocity, prostě je to dost nepříjemný. Stejěn tak ve mě nebudí anikdy nebudil důvěru nějaký panáček na přechodu. Mám si ty pocity jako zakázat??
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 11. května 2020 - 09:29:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11759
Registrován: 8-2012
Nebo přehodnotit, jestli na tak složité, dezorientující a nepříjemné místo, jako je stávající nádraží v Turnově, vůbec můžeš jezdit?? [happy]
To jsou jako fakt vážně míněný argumenty?
電車オタク
Pondělí, 11. května 2020 - 09:51:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10216
Registrován: 4-2003
o jsou jako fakt vážně míněný argumenty?

To není argument, ale prosté sdělení osobních pocitů ze stávajícího stavu.

A tyhle pocity budou mít desítky % lidí - to vyplývá z lidské psychologie a zastoupení určitých typově podobných skupin lidí v popuslaci. Stačí se podívat, kolik % diskutujících se o tom zmiňuje.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 11. května 2020 - 10:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11760
Registrován: 8-2012
desítky % lidí
Tak určitěé [happy].
"Zmiňování" ze zoufalství, že nemám jiné "pro-podchodové" argumenty (schody a různé díry zřejmě orientují a zpříjemňují), považuji za definici slova "absurdní".
Zpět na začátek: "Na Turnovu není nic k překopávání (aby to stávající stav nezhoršilo)". Tohle jsem si dovolil říct, u toho zůstanu a pro diskutéry typu "Prostě TH holt musí být v opozici" je volná aréna.
電車オタク
Pondělí, 11. května 2020 - 11:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10219
Registrován: 4-2003
zoufalství, že nemám jiné "pro-podchodové" argumenty

No samozřejmě že nemám.[biggrin][lol][proud]

Já tady o podchodu a jeho vhodnosti či nevhodnosti vůbec totiž nediskutuju.

-----------------------------
Teď nevím jaký šmajlík zvolit, protože ses prostě ukázkově chytil do osidel svých manpulativních praktik.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 11. května 2020 - 11:12:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22139
Registrován: 5-2002
TH: Stávající stav je pro cestující nejlepší možný.
Včetně těch, kteří v jičínských vlacích tráví zbytečně půlpáta resp. sedm minut navíc (dle SJŘ)? To fakt myslíš vážně...?

"budu pro, protože T.H. je proti"
Plaky plak.
Už jsi dost velkej kluk na to, abys věděl, že milosrdná lež sám sobě je celkem hovadina. [crazy]

Tohle jsem si dovolil říct, u toho zůstanu
Potud v pořádku. Ale nic víc z toho pro nikoho nevyplývá.

TZ: Když už se shodnu i já s Hajným, tak to o něčem svědčí.
Pozor, Hajnej se k Tobě přece přidal jen a jen proto, aby to bylo proti TH - a to zcela nezávisle na svých dřívějších postojích.
Jak názorně vidíš, pokrok končí tam, kde se musí hejbnout vlastní prdelí.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 11. května 2020 - 11:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 882
Registrován: 6-2005
Naváží na nedávný fotoreport z posledních měsíců pravidelného provozu mezi Hněvčevsí a Smiřicemi. Nyní doplním snímky z ukončení provozu dne 10.12.2004:





Trance 4 ever[pozor] www.mixcloud.com/LubosNovak\ 2 hot [blesk]
Již 15 let na k-repu[jidlo][kladivo]



Pondělí, 11. května 2020 - 11:25:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 719
Registrován: 10-2011
Možná je to blbý dotaz, ale nejsem odborník - proč není v Hněvčevsi běžné odjezdové návěstidlo? Já původně myslel, že tam toto dali, až když skončil provoz, ale očividně tam bylo i za pravidelného provozu.
Pondělí, 11. května 2020 - 11:25:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11762
Registrován: 8-2012
Já tady o podchodu a jeho vhodnosti či nevhodnosti vůbec totiž nediskutuju
Tak to si asi všimli všichni, že tady jde o mezigalaktickou misi s cílem poslat na rodnou planetu informaci o tom, jak bychom reagovali na návštěvu mimozemských civilizací.

P.S. Podchod je pokrok, tak to je marný zpátečnictví.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Ešus
Pondělí, 11. května 2020 - 12:22:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 470
Registrován: 9-2013
Já hlavně doufám, že až se ten podchod bude stavět (a že potřeba je, to nezpochybňuji), tak projektant nezapomene z prostorových důvodů na schody. To, co se stalo v Ústí n. O. (vnější nástupiště) nebo dříve v Dolních Beřkovicích, se nesmí opakovat. Konkrétně v Ústí člověk podejde 4 koleje plus kus toho ostrova (v součtu délka srovnatelná s tím, co bude v Turnově), což je samo o sobě OK, ale pak jde dvojnásobek po nekonečném přístupovém chodníku. Běžný, mobilní cestující nesmí trpět tím, že menšina cestujících z objektivních důvodů potřebuje bezbariérový přístup.