Diskuse » Archiv 2020 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 30. 10. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 30. 10. 2020

dolů
   autor příspěvek
Břevnovák
Středa, 28. října 2020 - 13:59:51  
Neregistrovaný host
Boha jeho, to je zase diskuze ... bezdomovec je přece už ze své podstaty neustále na cestě mezi prací a domovem[lol]. Tedy tito mají v současné fázi protektorátu zaručenu svobodu pohybu.

Druhou podobnou skupinou jsou veřejní funkcionáři nebo ústavní činitelé, neb tito neustále konají ve prospěch prostého lidu, a to 24/7. Platí i pro oblast Vyšehradu:-).

Možná by ale bylo na místě zkusmo ty dvě skupiny prohodit, že by to něčemu uškodilo si nemyslím. [lol]

EDIT: u těch bezďáků mne ještě napadá, že ti, co mají hléšený trvalý pobyt na obecních úřadech ... no, raději nedomýšlet. [wink]
Středa, 28. října 2020 - 15:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9169
Registrován: 5-2002
Trvalý pobyt bych do toho netahal. Pokud by někdo měl pobývat během zákazu vycházení v místě trvalého pobytu, tak to by se nám počet bezdomovců zněkolikanásobil. A řada lidí pochopitelně nebydlí ani na adrese pro korespondenci, byť si tam poštu třeba i vybírají. Policie nemá žádnou možnost zjistit, kde člověk fyzicky bydlí, leda že by se na několik měsíců zahltily úřady vydáváním potvrzení podle nově vydávaných nařízení a do registru obyvatel se nově zadávalo i místo fyzického pobytu (a jsme v roce 1942). U bezdomovců třeba lesík u stanice metra Nemocnice Motol (jediná početná komunita trvale obývající okolí této stanice).
Mladějov
Středa, 28. října 2020 - 16:05:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15286
Registrován: 3-2007
>a jsme v roce 1942

.. a to si ještě uměli udržet kázeň !
[biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]
Středa, 28. října 2020 - 16:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9170
Registrován: 5-2002
No nakonec vidím, že v roce 1942 nejsme viz echo24.cz

Policie řeší, co se zákazem vycházení. Lidé se ničím prokazovat nemusí, říkají odborníci
...
Ministr Prymula v pondělí oznámil, že pokud bude člověk zastaven po jednadvacáté hodině policejní hlídkou, „bude dotazován na to, kam jde, bude mít povinnost prokázat, kam jde, kde pracuje“. To je však podle právníka Andreje Lobotka v praxi nereálné. „Lidé nebudou muset prokazovat nic,“ řekl deníku Echo24 s tím, že policie nemůže po lidech požadovat, aby nějakým dokumentem prokázali, kam jdou. „Dokazuje se vina, neprokazuje se nevina,“ dodal s tím, že nekritizuje vládní opatření, ale chybný právní výklad ministra Prymuly


Ono když něco vyhlásíte s platností včera, tak těžko může nějaký zaměstnavatel reagovat. A navíc může po svém vám vydat bianco šek na neomezené vycházení, s tím, že někdo se zaměstnává sám...
Středa, 28. října 2020 - 16:38:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19782
Registrován: 8-2005
My jsme ale Švejci, co? [cunik]
OPTIMÁLNÍ VYUŽITÍ VOZŮ T2 A T3 - V ZIMĚ LINKA 41, V LÉTĚ LINKA 42: Pohořelec - Prašný most-Stross-Nám.rep.-VN-ND-Starom.-Malostr.-Hrad-Pohořelec
Středa, 28. října 2020 - 16:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9172
Registrován: 5-2002
Nejsme vůbec Švejci. V tomto případě jsme právně spíše na základech rakouské tedy středoevropskě tradiční byrokracii. Jenže Prymula a další vladní politici mají bohužel sovětské právnické vojenské totalitní vzdělání...
Středa, 28. října 2020 - 17:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6323
Registrován: 7-2011
To není o Švejcích, to je o presumpci nevinny, která je zakotvená v právním řádu. Jenže tady má spousta lidí spíše právní bezvědomí.
Středa, 28. října 2020 - 17:59:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 8-2020
Není spíš povinnost, že musí člověk prokázat, že má výjimku? Klidně i slovně "jdu tam a tam" - a pak je na policii, aby ti to vyvrátili?
Středa, 28. října 2020 - 18:20:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8704
Registrován: 2-2006
Káem:
"Eště nikdo neusmrděl, ale pár lidí už zmrzlo."
A kolik z nich v tramvaji ?
Káem:
"My jsme ale Švejci, co? [cunik]"
Máme to v sobě hluboce zakořeněný. Ale na druhou stranu takových, který se s předstíranou naivitou a pod maskou hlupáka formálně a často se zesměšňujícím záměrem podrobují vydaným nařízením zase tolik není. Dneska si je koneckonců na Staromáku, nebo kde to zase exhibovali svojí hloupost, mohli orgáni nafotit a při dalšim pokračování týhle podvratný činnosti je rovnou flastrovat.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Břevnovák
Středa, 28. října 2020 - 18:50:10  
Neregistrovaný host
Káem:
"My jsme ale Švejci, co? [cunik]"

A jak se to za totáče hodilo.
Holt ne každej byl ochoten se nechat šoupnout do kriminálu nebo aspoň do kotelny.
A ne každý byl horlivý budovatel lepších zítřků se stranickou knížkou v šuplíku.

Zejména na místě poslední skupiny bych byl zticha ...
Středa, 28. října 2020 - 19:40:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9174
Registrován: 5-2002
Daarzyn67 - naprostej souhlas. Musíte to povinně prokázat slovně. Nemůžete říct, že nejedete do práce (a nijak to konkretizovat), ale jen si tady v klidu chlastáte či hulíte. I když i to je omezení práv. Nicméně to je o tom, že ta policie bude umět rozlišit, že ten kdo na ulici nic neporušuje nechlastá a prostě jede, jde někam domů nebo do práce, případně se vrací z restaurantu Rios (pardon politic můžou) tak jedná pracovně.
Středa, 28. října 2020 - 20:07:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3927
Registrován: 3-2011
Káem:
"My jsme ale Švejci, co? [cunik]"

Jste, ale naštěstí ne všichni. Pokud jsem venku v dobu, kdy je zákaz vycházení, musím mít u sebe příslušné dokumenty, které dokazují, že v tu dobu se venku pohybuji oprávněně (cesta z/do práce).
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Břevnovák
Středa, 28. října 2020 - 20:26:13  
Neregistrovaný host
Fkam:
" ... musím mít u sebe příslušné dokumenty, které dokazují, že v tu dobu se venku pohybuji oprávněně (cesta z/do práce)."

A jak si takové dokumenty představujte?
Středa, 28. října 2020 - 20:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3928
Registrován: 3-2011
Břevnovák:
"Fkam:
" ... musím mít u sebe příslušné dokumenty, které dokazují, že v tu dobu se venku pohybuji oprávněně (cesta z/do práce)."
A jak si takové dokumenty představujte?"

Třeba potvrzení zaměstnavatele, že díky pracovní době v mém případě v rozmezí od 3 hodin do 23 hodin, jaksi musím být i v době zákazu (u nás 22-5) venku. A tento papír musím mít vždy u sebe, protože policie a pořádková služba provádí noční kontroly ulic.
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Středa, 28. října 2020 - 20:39:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 706
Registrován: 4-2019
Fkam:
"Pokud jsem venku v dobu, kdy je zákaz vycházení, musím mít u sebe příslušné dokumenty, které dokazují, že v tu dobu se venku pohybuji oprávněně (cesta z/do práce)."
Už někdy někdo v ČR takovýto dokument viděl nebo o něm aspoň slyšel?
čítatel
Středa, 28. října 2020 - 20:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 371
Registrován: 4-2012
Fkam:
"musím mít u sebe příslušné dokumenty, které dokazují, že v tu dobu se venku pohybuji oprávněně (cesta z/do práce)."
Smím se skromně otázat
a) podle jakého právního předpisu mám mít u sebe jakési "dokumenty, že jsem venku oprávněně"?,
b) (viz břevnovák) kde je dána jejich forma?
V onom usnesení 431/2020 Sb o nich totiž není ani slovo.. A ono usnesení, si můžeme také všimnou všimnout, užívá pojem "bydliště" a ne místo trvalého pobytu, tedy ani s OP nepochodíme...
EDIT:
Fkam:
" Třeba potvrzení zaměstnavatele, že díky pracovní době v mém případě v rozmezí od 3 hodin do 23 hodin, jaksi musím být i v době zákazu (u nás 22-5) venku. A tento papír musím mít vždy u sebe"
Takže "papír s nějakým razítkem" [proud], tak takových papírů si nechám u zamestnavatele vyrobit třeba 5 [proud] já myslel, že se bavíme o nečem, co má nějakou relevanci...

(Příspěvek byl editován uživatelem čítatel.)
Středa, 28. října 2020 - 20:59:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8706
Registrován: 2-2006
Fkam zjevně píše o podobném opatření v Německu, ale vy, kdo jste se na jeho příspěvek ozvali, jste těžko mohli přinést lepší důkaz, že to švejkovství v nás stále je.
Průměrný Němec totiž vezme opatření jako fakt a připraví se na něj, oproti tomu průměrný Čech začne okamžitě vymýšlet kličky jak opatření ojebat, případně na něm začne hledat mouchy.
Děkuji
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Středa, 28. října 2020 - 21:01:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6324
Registrován: 7-2011
čítatel:
"A ono usnesení, si můžeme také všimnou všimnout, užívá pojem "bydliště" a ne místo trvalého pobytu, tedy ani s OP nepochodíme..."
Normální bordel. Přechodný pobyty se už do občanek nepíšou, nikde není stanoveno, že je občan povinen bydlet na adrese trvalého pobytu (navíc spousta lidí má trvalý pobyt na obecním úřadě), v usnesení je napsáno "bydliště", navíc máme presumpci nevinny a občan má právo se hájit jakkoli (třeba za pomoci lži). Takže dokázat někomu, že se pohybuje někde, kde nemá v době, kdy nemá, je prakticky nemožné, pokud je nechytí přímo s flaškou někde v parku.
Středa, 28. října 2020 - 21:02:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3929
Registrován: 3-2011
pdk:
"Fkam:
"Pokud jsem venku v dobu, kdy je zákaz vycházení, musím mít u sebe příslušné dokumenty, které dokazují, že v tu dobu se venku pohybuji oprávněně (cesta z/do práce)."Už někdy někdo v ČR takovýto dokument viděl nebo o něm aspoň slyšel?"

Nevím jak je to v ČR, ale já beru situaci, že k tomu lidi přistoupí seriózně. U nás zaměstnavatel má povinnost mi takový dokument vystavit a já mám povinnost tento papír mít u sebe v době, kdy jsem venku a je zákaz vycházení. A skutečně večer jsou ulice prázdné. Samozřejmě další řešení je klasické české švejkování, obcházení a vymlouvání se. Ale to je na zodpovědnost každého, jak se k tomu postaví. Vládní nařízení a je jedno v jaké zemi, nejsou pro srandu a jaksi to není o tom, že by si politici dělali z lidí srandu. Situace je prostě vážná [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Středa, 28. října 2020 - 21:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8707
Registrován: 2-2006
Ještě dovětek - takto instruuje své zaměstnance DPP, za mě naprosto dostačující a logické, ale rozumím tomu, že kdo chce psa bít... [crazy]
Cit: "• Pokud dojde ke kontrole zaměstnance DPP, prokažte se ID kartou a dokladem totožnosti, a uveďte důvod své cesty (nástup do služby nebo návrat ze zaměstnání).
• Policie ČR si může kontrolovanou osobu zapsat a později požádat zaměstnavatele o potvrzení uvedených skutečností.
• Aktuální vládní nařízení zaměstnavatelům nenařizuje, aby svým zaměstnancům vydávali písemné potvrzení, že pracovníci mohou nastoupit na noční provoz i přes nařízený zákaz nočního vycházení."


(Příspěvek byl editován uživatelem demon3.)
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Mladějov
Středa, 28. října 2020 - 21:09:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15289
Registrován: 3-2007
Takže to dopadne jako vždycky: Když cajti daj pokutu, tak blbec ji zaplatí a vychcánek půjde do správního řízení [crazy]

Jinak zákaz vycházení je zjevně důsledek těch "tajných" hospod a barů - jde o ožralky, aby se víc báli.

Ti, co na "opatření" serou, to stejně řešit nebudou, a ti poslušní občané tady budou řešit, co maj dělat, když jim to přijíždí k baráku ve 21:04 [crazy]

Úplně typické opatření typu, co zde popisoval Bobik - nejsou schopni vynutit dodržování jednoho (zjevně ne), tak se dál zpřísňuje všem.
Mladějov
Středa, 28. října 2020 - 21:13:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15290
Registrován: 3-2007
Demon3:
"Ještě dovětek - takto instruuje své zaměstnance DPP, za mě naprosto dostačující a logické, ale rozumím tomu, že kdo chce psa být"

Jo, dělá to DýPý dobře..jak jinak [wink]
Už ani psy nebyjou [wink]

Ono samozřejmě budou stačit dvě věci: Střízlivost a DPP hadry.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Středa, 28. října 2020 - 21:18:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8708
Registrován: 2-2006
Mladějov:
"Ono samozřejmě budou stačit dvě věci..."
Zbytečně moc. Stačí jediná - chovat se zodpovědně. [wink]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Mladějov
Středa, 28. října 2020 - 21:21:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15291
Registrován: 3-2007
Tak bavíme se o případné kontrole cajty, ne ?

Já taky nemám rád alibisty za každou cenu, ale fakt je, že by tahle opatření měla mít taky nějaký právní rámec, těch úředníků a poradců tam nesedí málo.
Středa, 28. října 2020 - 21:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 4-2016
Krásný schod na Lihovaru

Břevnovák
Středa, 28. října 2020 - 21:35:33  
Neregistrovaný host
Demon3:
"Zbytečně moc. Stačí jediná - chovat se zodpovědně. [wink]"

S tím plný souhlas. Bez ironie.

Je ale potřeba dodat, že ono zodpovědně rozhodně není synonymum pro to, chovat se do puntíku tak, jak vláda zrovna píská ... zejména když její členové jsou zmatení jak včely v zimě. [crazy]
Břevnovák
Středa, 28. října 2020 - 21:50:50  
Neregistrovaný host
Demon3:
" ... ale vy, kdo jste se na jeho příspěvek ozvali, jste těžko mohli přinést lepší důkaz, že to švejkovství v nás stále je.
Průměrný Němec totiž vezme opatření jako fakt a připraví se na něj ... "

To také pevně doufám. V úvahu připadá totiž několik možností jak přistoupit k opatření, se kterým nesouhlasím:
- švejkuji
- mlčky držím hubu a krok a funguji jak je požadováno
- reaguji formou reálné občanské neposlušnosti a odporu

Poslední si většina nelajsne, druhé je opravdu takové echt uvědomělé a třetí je holt takový osvědčený kompromis. Pravda je, že každý má svoje, třeba zrovna ti Němci se s tím druhým přístupem kdysi dostali až před Moskvu:-))). Pak se to tedy trochu zvrtlo ... naštěstí.

BTW ... s ohledem na to jak je hnusně, jsem byl naposledy venku po devítce v neděli, když jsem byl nakoupit v Globusu. Aby tam bylo co nejmíň lidí. Takže díky moudré vládě tam holt příště pojedu přes den, nebude nás tam košíky kroužit cca 30, ale nejméně desetkrát tolik a budeme kolektivně bojovat proti pandemii. Hosana!
Středa, 28. října 2020 - 22:53:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8709
Registrován: 2-2006
No byl jsem v Globusu toto pondělí cca v 7 večer a tak prázdno jsem tam ještě nezažil, takže žádný velký davy bych tam nečekal ani v sobotu. Od zavření veškerýho komparsu k potravinám tam prostě většinu shoperů nic netáhne.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Středa, 28. října 2020 - 23:34:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8688
Registrován: 6-2004
Demon: Souhlas. V sobotu tam bude mrtvo, ale v pátek odpo tam bude mazec :D Stejně jako každý pátek [biggrin]
Čtvrtek, 29. října 2020 - 14:04:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 288
Registrován: 12-2007
Pár fotek z dnešní kolaudace tramvajové trati v Nádražní ulici.
OBRAZEM: Kolaudace tramvajové trati v Nádražní ulici v Praze
Čtvrtek, 29. října 2020 - 15:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8710
Registrován: 2-2006
Jo tak s timhle si užijeme ještě spoustu legrace...
odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem demon3.)
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Čtvrtek, 29. října 2020 - 16:12:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6325
Registrován: 7-2011
Jen doufám, že se tam nepotkaj zrcátka bus x tram. A čí to případně bude chyba, busáka, že "vjel" tram do profilu?
Ale nějak mě to nepřekvapuje, na odbočení ke smyčce Spořilov taky projede jenom jedno vozidlo současně a nikoho to netankuje, protože busy na kolejích "prostě chceme". [crazy]
Čtvrtek, 29. října 2020 - 16:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19783
Registrován: 8-2005
Do roka a do dne to bude jednosměrný DC
OPTIMÁLNÍ VYUŽITÍ VOZŮ T2 A T3 - V ZIMĚ LINKA 41, V LÉTĚ LINKA 42: Pohořelec - Prašný most-Stross-Nám.rep.-VN-ND-Starom.-Malostr.-Hrad-Pohořelec
Čtvrtek, 29. října 2020 - 16:28:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3433
Registrován: 3-2004
Bobik: To by hrozit nemělo, je tam dost místa. Hrazda jde někam na předěl štěrk x obruba.
Čtvrtek, 29. října 2020 - 16:39:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8689
Registrován: 6-2004
Demon3: Soudruzi na FB PIDu se kasali, jak to je ok :D
Čtvrtek, 29. října 2020 - 16:44:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19785
Registrován: 8-2005
BOBIK: To víš, busy na kolejích uměj jezdit, tramvaje na asfaltu neuměj [proud]
OPTIMÁLNÍ VYUŽITÍ VOZŮ T2 A T3 - V ZIMĚ LINKA 41, V LÉTĚ LINKA 42: Pohořelec - Prašný most-Stross-Nám.rep.-VN-ND-Starom.-Malostr.-Hrad-Pohořelec
Čtvrtek, 29. října 2020 - 17:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 8-2020
Já myslím, že se to bude řešit stejně jako když tramvaj narazí do auta. Pokud je to auto zaparkované nebo stojí, pak chyba tramvaje, a pokud auto právě vjede do profilu tramvaje, pak chyba auta.
Čtvrtek, 29. října 2020 - 17:10:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 3-2004
9001: Ono to vychází, to nekecali, jen to halt v tom hrdle asi nebude na padesát.
Břevnovák
Čtvrtek, 29. října 2020 - 20:59:09  
Neregistrovaný host
Demon3:
"No byl jsem v Globusu toto pondělí cca v 7 večer a tak prázdno jsem tam ještě nezažil, takže žádný velký davy bych tam nečekal ani v sobotu. Od zavření veškerýho komparsu k potravinám tam prostě většinu shoperů nic netáhne."

Bohužel slovy klasika včera není dnes, bo dnes tam (Zličín) před sedmou bylo lidí tak 10x tolik co v tu neděli. Tohle tedy vyšehradský jezdec fakt nevychytal. [crazy]

Jinak s tím komparsem mi to nějak nedocvaklo ... ??? ... pokud tedy nemáte na mysli ČM.
Čtvrtek, 29. října 2020 - 22:47:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5282
Registrován: 2-2004
9001: Ten soudruh jsem byl já. Za nás se nám to zdálo také úzké, tak jsme si to měřili sami a měřili to i lidé z DPP. My jsme to odhadovali na 5,5 metru a bylo nám to vyvráceno měřením 6,2 metru. Rozhodně si nemyslíme, že je to v pořádku, ale podle informací projektanta se tam prostě víc nevešlo a musíme brát, co je. Krizové místo je opravdu ale pouze ten začátek, tam to bude dlouhodobě určitě problém, který vyřeší až dostavba ulice na plný profil po zahájení výstavby na východní straně. Do té doby je to úplné maximum, za hranu současné obruby se zde jít nemohlo. Naopak nás ta situace určitě nenechává klidnými, ale projekt ani stavbu bohužel na starost nemáme, a stavba udělala ještě zapuštěním střední obruby maximum, jak z toho nějakej slušnej průjezd vytřískat. A i tam v místě toho fota je opravdu o 0,5 metru větší šířka než u Labutě, na Chodovské či Jana Masaryka. Ale ani to vůbec není žádná hitparáda. Rozhodně tam ale není 6 metrů v celé délce, většina úseku je opravdu OK.
Pátek, 30. října 2020 - 10:19:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4070
Registrován: 12-2007
Napadlo mne ještě jedno řešení, možná, že je to blbost, ale komu patří ten trojúhelník mezi spojkou ulic Nádražní a Strakonická, a Strakonickou, kde zastavují autobusy směrem na Smíchovské nádraží? Kdyby se udělala Nádražní ulice od Lihovaru jednosměrná směrem na Nádraží Smíchov, a směrem od nádraží by autobusy jezdily ulicí Moulíková a Strakonická, a zastávku Lihovar měly v tom dotyčném trojúhelníku. Mezi bistrem U veselé kozy a areálem Zlíchovského lihovaru by vedla jednosměrná silnice od Strakonické do Nádražní. Pokud by se to developerovi, který by chtěl zastavět celý areál zlíchovského lihovaru nelíbilo, že ulice Nádražní je jednosměrná, tak by mohl věnovat dostatečně široký pruh u Nádražní Praze, resp. TSK, a v Nádražní ulici by se obnovil obousměrný automobilový a autobusový provoz.
Pawel
Pátek, 30. října 2020 - 11:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2395
Registrován: 5-2002
Kdybyste viděli většinu Londýna, tak tenhle profil by vám připadal jako luxus. Ale není to špatné - výsledkem je ohleduplnější jízda nejen busů a minimální množství jednosměrek.

MŠ: Kdo dělal projekt zastávek Lihovar? Mluvil do toho nějak IPR? Klasicky samý asfalt, zábradlí a minimum zeleně (díky bohu aspoň za ten truhlík - tam očekávám nějaký strom). Praha už by měla přijít s nějakým kloudným povrchem pro větší plochy jako tato mimo centrum, tohle působí strašně lacině, jakkoli mi to celkově nepřipadá špatné. Naopak skvělé jsou tmavé osmiboké sloupy s výložníky.

A ještě: bude na OKS vmax 60? a mohlo by tam výhledově být i 70?

(Příspěvek byl editován uživatelem pawel.)
Pátek, 30. října 2020 - 11:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8711
Registrován: 2-2006
Břevnovák:
"Bohužel slovy klasika včera není dnes, bo dnes tam (Zličín) před sedmou bylo lidí tak 10x tolik co v tu neděli. Tohle tedy vyšehradský jezdec fakt nevychytal. [crazy]
Jinak s tím komparsem mi to nějak nedocvaklo ... ??? ... pokud tedy nemáte na mysli ČM."
Tady si trochu odporuješ. Pokud tam v neděli chodí nakupovat 10x míň lidí než ve čtvrtek, tak takovej počet nebude problém obsloužit rozloženej do ostatních otevíracích dnů.
Myslel jsem Čerňák, dneska ho jdu prověřit... [wink]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Pátek, 30. října 2020 - 14:18:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 1-2013
Wagon: Kdyby se udělala Nádražní ulice od Lihovaru jednosměrná směrem na Nádraží Smíchov, a směrem od nádraží by autobusy jezdily ulicí Moulíková a Strakonická
Můj názor je, že by to mělo být přesně naopak - ve směru Nádraží Smíchov jezdit Strakonickou a Moulíkovou, ve směru Lihovar jezdit Nádražní. Pokud by se nejezdilo Nádražní k Lihovaru, tak se zastávky pro 395 + 392 a 393 nevejdou do terminálu (z nich by se směrem k Lihovaru nedalo jet do Moulíkovy), a musely by být mimo terminál. Dvě stání v terminálu by zůstaly bez využití (kam se z nich dá vyjet? jedině do Nádražní směr Lihovar).
Pátek, 30. října 2020 - 15:00:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4075
Registrován: 12-2007
Jaroslav T: To by znamenalo, že zastávka Lihovar ve směru do centra bude u Vltavy, což bude dost daleko pro přestup na tramvaje do Barrandova. Kromě toho v Nádražní lidé, co budou chtít jet autem k objektu u Zlíchovského lihovaru, tak kde zastaví? U pravého okraje vozovky, tzn. u tělesa tramvaje, anebo u levého a auta je budou míjet vpravo? Jistě nástupiště autobusů by se muselo vyřešit.
Pátek, 30. října 2020 - 15:06:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5287
Registrován: 2-2004
Wagon: Možná to tak dopadne, ale kapacita těch zastávek na Strakonické nebude dostačovat a byla by škoda nevyužít ty nově udělané.

Pawel: U projektu jsem nebyl. Výsledná situace počítá s profilem 3,5/3,5 v celé délce i včetně obnovy prostřední tram zastávky, nicméně aktuálně se tam víc vykouzlit nedalo. Účast IPR nevím, spíše to asi bylo víc v režimu jednoduché RTT.
Břevnovák
Pátek, 30. října 2020 - 15:11:49  
Neregistrovaný host
Demon3:
"Tady si trochu odporuješ. Pokud tam v neděli chodí nakupovat 10x míň lidí než ve čtvrtek, tak takovej počet nebude problém obsloužit rozloženej do ostatních otevíracích dnů.
Myslel jsem Čerňák, dneska ho jdu prověřit... [wink]"

Tady nejde o to, že by to personál nezvládl obsloužit, ti zvládnou ledacos. A taky netvrdím, že jsem neviděl narvanější hypáč než včera. Jde o to, že jsem nucen nakupovat v době, kdy tam je řádově víc lidí než v době, kdy jinak běžně nakupuji ... kdy ale bude musí být zavřeno. Což mne tedy nijak netěší a deklarovanému účelu rozhodně neslouží. On je přeci jen rozdíl, když jsme v celém úseku ovoce&zelenina 2 nebo 3, neděle večer, a když se nás tam motá min 10x tolik jako včera.

Tak na ČM je to možná jiné a fakt tam dost lidí chodí ve spojitosti s těmi dalšími obchody. Na Zličíně je krom toho G v podstatě prd, tam lidi jezdí prakticky výlučně kvůli němu.
Pátek, 30. října 2020 - 15:51:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19786
Registrován: 8-2005
Hlavně že máme výhybky na neexistující most. Fuj.[ko][cunik] Stejně to dopadne tak že se to zjednosměrní DC a vybuduje (obnoví se ) zatávka ZC na Strakonický. Nová ulice a takhle to dopadne. Jen aby TT byla otevřená, protože BKV jsou fuj a najednou tam nejde ani W-tram. kdo to maloval ? F.A.J?
OPTIMÁLNÍ VYUŽITÍ VOZŮ T2 A T3 - V ZIMĚ LINKA 41, V LÉTĚ LINKA 42: Pohořelec - Prašný most-Stross-Nám.rep.-VN-ND-Starom.-Malostr.-Hrad-Pohořelec
Pátek, 30. října 2020 - 15:53:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19787
Registrován: 8-2005
Demone, až se to zjednosměrní tak mi připiš další čárku na splněný věštby. A btw., souhlas s tebou na prokazování odkud kam člověk po 21,00 jede - průkazka zaměstnavatele stačí.
OPTIMÁLNÍ VYUŽITÍ VOZŮ T2 A T3 - V ZIMĚ LINKA 41, V LÉTĚ LINKA 42: Pohořelec - Prašný most-Stross-Nám.rep.-VN-ND-Starom.-Malostr.-Hrad-Pohořelec
Břevnovák
Pátek, 30. října 2020 - 16:35:06  
Neregistrovaný host
Káem:
"A btw., souhlas s tebou na prokazování odkud kam člověk po 21,00 jede - průkazka zaměstnavatele stačí."

Žádná průkazka není potřeba.
Pátek, 30. října 2020 - 17:37:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19790
Registrován: 8-2005
Zkuste si to v praxi břevnováku. [proud]
OPTIMÁLNÍ VYUŽITÍ VOZŮ T2 A T3 - V ZIMĚ LINKA 41, V LÉTĚ LINKA 42: Pohořelec - Prašný most-Stross-Nám.rep.-VN-ND-Starom.-Malostr.-Hrad-Pohořelec
Mladějov
Pátek, 30. října 2020 - 17:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15302
Registrován: 3-2007
Potřeba de iure není, ale de facto ušetříte čas a metrák blbých keců policajta.
Pátek, 30. října 2020 - 17:58:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6326
Registrován: 7-2011
Souhlas, líp bych to nenapsal. Ne každej má čas, chuť, nebo nervy na dohadování se. Navíc policajti si berou osobně, když se jim dokáže, že jsou blbí. [proud]
Mladějov
Pátek, 30. října 2020 - 18:14:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15305
Registrován: 3-2007
>Navíc policajti si berou osobně, když se jim dokáže, že jsou blbí. [proud]

Smajlík vidím, ale to přece každý blbý, ne jen policajti.
Břevnovák
Pátek, 30. října 2020 - 18:57:27  
Neregistrovaný host
Káem:
"Zkuste si to v praxi břevnováku. [proud]"


Klidně ... správní řízení v předem vyhrané kauze je vždy fajn zábava. I když to by člověk musel narazit na joooo pitomé příslušníky, aby to vůbec v tom správku skončilo. Řeknu, že dělám v hospě u Starýho Draka na Kladenský;-), celej den jsem vydával u vokýnka menáž hladovým, pak jsem uklízel kvelb a teď jdu dom. Hotovo dvacet. Pokud si to budou chtít ověřit, nic jim v tom nebrání. A třeba u vás jsou průkazky zaměstnance? To jako fakt? Jako třeba víčko od ešusu, nebo tak? To jsou věci. [coze]

Jinak by mě fakt zajímalo čím se ve tvé realitě mají prokazovat ti, co dělají sami na sebe. Jako mají s sebou tahat ŽL a smlouvu o nájmu prostor, nebo budou na faktury od zákazníků psát čas odchodu a podobné ptákoviny?

Trochu rozumu taky.

Jinak pro Švejky a další oportunisty:-) ... https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/no uzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/#zakaz _volneho_pohybu

"I. zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. s výjimkou:
1. cest do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a k výkonu povinnosti veřejného funkcionáře nebo ústavního činitele a zpět do místa bydliště, ..."


že by to mělo, nebo nedej Prymulo muselo být nejkratší možnou cestou se tam nic nepíše ... [lol]

Ne že by to v tom podzimním hnusu k něčemu bylo, vláda je jedna věc, ale se Sv. Petrem se vyjebat holt nedá:-))).
Pátek, 30. října 2020 - 19:13:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9184
Registrován: 5-2002
Nepřehánějte. Ti policajti tam mají kontrolavat to, aby někde někdo v noci nevysedával. Asi jim těžko bude někdo s flaškou otevřeného tvrdého v ruce říkat, že jde z práce. Pokud se budou obě strany držet účelu nařízení, tak opravdu není nutné nějakou bumážkou (na kterou chybí předpis) něco víc dokladovat. A policajti mám na práci i něco jiného.
Pátek, 30. října 2020 - 19:18:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6327
Registrován: 7-2011
Mladějov:
"Smajlík vidím, ale to přece každý blbý, ne jen policajti."
To jo, jenže každýho jinýho můžeš většinou "poslat do háje", když tě otravuje s blbostma. U policajtů se to dělá špatně, těm, když po tobě chtějí splnění nějakýho nesmyslu vlastně musíš dokázat, že je to nesmysl a že "jsou blbí", pokud na splnění trvají. Maximálně, pokud jsou chytří, pochopí to a kolem nikdo není, tě nechají být s nějakou "domluvou". Ti jedni konkrétní, což nezaručuje, že za rohem nepotkáš jiný, který prudí s tím samým. Samozřejmě, dá se říct, že oni za to svým způsobem nemůžou, že jim to někdo nařídil a oni jsou též pod dohledem "bdělých občanů", kteří by je okamžitě "udali", pokud by věc "neřešili". Jistě. Ale (skoro) vždycky se to dá nějak udělat (tedy pokud opravdu nejsou "blbí").

"Problém" totiž je v tom, že u nás se bohužel zákony, nařízení, etc. obvykle vykládají a berou "dle litery", nikoli "dle smyslu". A taky v tom, že co není "přesně popsaný", se vymáhat neumí, takže třeba s takovým §4,a) 361/2000 Sb., který je toho krásným zrovna příkladem, si málokterá instituce dokáže poradit a proto vzniká tolik zbytečných příkazů a omezení (viz nová "móda" se zónama 30, například).

§4,a) chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, aby nepoškozoval životní prostředí ani neohrožoval život zvířat, své chování je povinen přizpůsobit zejména stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám, situaci v provozu na pozemních komunikacích, svým schopnostem a svému zdravotnímu stavu,
Pátek, 30. října 2020 - 19:53:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9185
Registrován: 5-2002
Ještě: Tento stát není připravený na omezení pobytu venku podle bydliště a tedy i pohyb z práce. V trvalém bydlišti (třeba také obecní úřad) řada lidí nebydlí. Pak je evidována v Registru obyvatel adresa pro korespondenci. Tam sice vybírám schránku, ale zase tam nebydlím. Nosit sebou nájemní smlouvu, já ji fyzicky nikde nemám. Takový stav se nezmění mávnutím proutku. Tedy v Registru obyvatel ani v Evidenci obyvatel (tam je toho o nás trochu víc) se to policajt nedozví. Takže i v noci se psem do 500 metrů, ale odkud? Ale když venčím psa sám, tak asi neohrožuji epidemii v Česku. (jo já psa nemám a ve městě ani nechci) Policajtovi bych musel pobyt dokazovat přes trvalé bydliště ženy. Tu ještě zatím mám ve starém OP, ale nové OP tento citlivý osobní údaj neobsahují.-)
Pátek, 30. října 2020 - 19:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8712
Registrován: 2-2006
Hele já si myslim že těch příkladů faktu, že jsou Češi Švejci už bylo dost, nemusíte sem nutně chrlit další a další příklady... [crazy]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!!
Pátek, 30. října 2020 - 20:10:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6328
Registrován: 7-2011
Tak jo. Pojďme pro změnu řešit, proč jsou Češi Švejci a co je k tomu vede. To bude jistě taky zajímavá diskuse...[biggrin]