Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 25. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 25. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 21. března 2017 - 22:14:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7654
Registrován: 5-2002
ad T.H: To víš, že nazval, dokonce zamindrákovaným... Závidíš, viď [happy]

Skláním se před Tebou s Pružinským (doufám, že se mnou souhlasí [biggrin]), stáváš se naším vedoucím [biggrin][biggrin][biggrin]

Myslíš, že z toho Mimoňskému StarMasterovi prdne žilka?
M_g
Úterý, 21. března 2017 - 23:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 775
Registrován: 6-2006
Budiž. Kdy jste tedy přišel na k-rep ?

Mladějove, to si přece troll nemůže pamatovat... :-)
Středa, 22. března 2017 - 02:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 484
Registrován: 11-2008
Právě teď projely dva nákladní vlaky asi s hlubinovými vozy Poděbrady. V čele jednoho byla 750.061 a v čele druhého 750.326 jestli se nepletu. Jelo to od Kolína směr Nymburk.

Ví někdo více informací?
Středa, 22. března 2017 - 05:18:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 3-2010
Bem: Jedna se o 2 trafa pro DB, dnes ve 20:00 prvni a ve 21:16 druhy odjezd z Lyse po nespravne koleji smer Boleslav a SRN, pres den si je muzete vyfotit odstavene v Lyse nad Labem.. [happy]

David: Nevim, zda se mi teda klidnejsi, nez byt ten o kom pisete..
Středa, 22. března 2017 - 08:04:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6944
Registrován: 4-2003
měl bych na sobě zapracovat!

Ty mi vyloženě závidíš ten osobnostně-psychologicko-odborný profil, který se mi skoro nevejde na monitor, viď?[wink][biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Jeffer
Středa, 22. března 2017 - 12:23:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 762
Registrován: 1-2005
074 vs. busy (keď sa budeme baviť iba o osobnej doprave): Ono je to ťažké. 074 z Brandýsa do Čelákovic zastavuje menej ako 405 a preto je rýchlejšia, na druhú stranu to majú ľudia k zastávkam 405 bližšie.

V úseku Neratovice–Brandýs bus zachádza do Záryb, kde je („nezmyselne“) 3. pásmo, kým celá trať 074 je v 2. pásme (a okrem Zárybských budú mať ľudia lietačku P,0,B,1,2, alebo len 2). No a vlak je opäť rýchlejší za cenu menšieho počtu zastávok a teda väčšej dochádzkovej vzdialenosti.

Či bude v týchto trasách jazdiť naviac zrýchlený bus s Euro …, alebo vlak (809/810 s Euro zhruba -X; čo je status quo už aspoň tak dlho ako „na večné časy“), je hlavne cestujúcim celkom jedno.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Středa, 22. března 2017 - 13:46:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 613
Registrován: 6-2002
074:
Tak přecijen trafo. Mě jen mátla ta nálepka, to už to mají naplněné olejem?
Středa, 22. března 2017 - 14:06:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13237
Registrován: 5-2002
SM: Nechci vám brát váš dojem z Radka, ale můj je takovej, že píše laciné postřehy na úrovni Šichtářové
Aha, takže dojem na základě čteného? Já s Radkem chodíval na pivo, takže si troufám mít dojem trochu komplexnější...

Jenže ona je u těch různých oborů potřeba brát v potaz i ta politika a pak zjistíte, že ekonomika často není vůbec podstatná
Přesně proto jsem psal, že budoucnost 074 mají ve svých rukách místní...

Jeffer: 074 z Brandýsa do Čelákovic zastavuje menej ako 405 a preto je rýchlejšia, na druhú stranu to majú ľudia k zastávkam 405 bližšie.
Přesně...
StarMaster
Středa, 22. března 2017 - 15:06:11  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Hajnej
A jak můžu vědět, že ho znáte? Já můžu číst jen to, co tu od něj zahlídnu a to působí jako zestručněná Šichtářová.

Přesně proto jsem psal, že budoucnost 074 mají ve svých rukách místní...
S tím můžu částečně souhlasit. To ostatně bylo krásně vidět na nedaleké trati do Mšena (nedaleké od 074, ne od místa kde teď zrovna sedím [biggrin]). 076 má podstatně menší využití, ale místní si opravu doslova vyřvali, takovým způsobem, jaký tu snad nikdy nebyl. Pokud je lidem kolem 074 jedno, zda jezdí bus či vlak, a nehodlají za to bojovat, tak cpát jim peníze do chřtánu je trochu divné, když to ani neocení.

Ale je třeba brát v potaz i vyšší zájem a tedy že ne vždy se veřejnost umí rozhodnout dobře. Jinými slovy, to že za něco místní nebojují ještě neznamená, že by to nepoužívali. Často se dokonce stane, že lidé jsou proti něčemu, ale neznamená to, že to nezačnou používat a že za 20 let nebudou mít jiný názor a budou změnu názoru okecávat jako že už si to nepamatují a nebo že to byla jiná situace. Ukázkový příklad jsou tramvajové tratě. Představte si, že by nikdy nebyla postavena tramvaj kupř. ze Slavie na Průběžnou. Dneska by přes NYMBy neprošla, ale myslíte, že by v referendu o jejím vytrhání a vytvoření nových silničních pruhů v té ulici, uspěla možnost vytrhat? Že lidem vadí mít tam tu tramvaj do centra a k metru, že by radši ocenili bus někam na Čecháč k přestupu na tram? A to samé je odpor vůči nově chystaným tramvajovým tratím. Podle pár uřvaných NYMBů a lidí co nadávají za volantem při čekání na přejezdu nejde posoudit skutečný potenciál. Mám známého, který je cyklista z Brna, a který tvrdí, že autobusy jsou lepší a vlaky jsou přežitek minulosti bez potenciálu. Přičemž autobusem nejel od pořízení auta 15 let a vlakem jede jednou za 3 roky, když se potřebuje vrátit k autu a většinou mu to vyjde na Regionovu nebo béčkovej rychlík. Jinak jezdí výhradně autem. Vypovídá jeho názor o potenciálu tratí jako 074? Kdyby žil v jejím okolí, sám by tam nikdy vlakem ani autobusem nejel, podpořil by bus jen proto, že by eliminoval čekání na přejezdech.

Je ale třeba brát v potaz, zda by skutečně ve zrychleném busu jezdilo tolik lidí jako vlakem. A to se nedá zjistit tím, že se jich prostě tak zeptáme. Lidé si neumí takové situace představit, aby je objektivně posoudili. Navíc vyniknou názory těch, kterým vlak leží v žaludku a vycítí možnost se ho zbavit, ale ti často ani tím busem nepojedou.
Středa, 22. března 2017 - 15:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 3-2010
Gor: o oleji se depese nezminuje...

No a u 074 muj nazor vsichni znate, tecka, budujte si soudruzi, jK uznate ta vhodne....
Středa, 22. března 2017 - 15:40:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 12-2007
Obecně problém tkví v tom, že lidé co něco nechtějí daleko víc řvou než lidé co něco chtějí. A bohužel často těm lidem, kteří hodně řvou jde na ruku místní samospráva. Nedávno jsem četl, že pořádně zmodernizovat trať 171 nelze, protože někteří lidé se obávají většího množství vlaků a proto zmobilizovali obce okolo Berounky, aby k modernizaci tratě nedošlo, a trať se pořád jenom záplatovala. Ale politici včetně místních by neměli jenom podléhat NIMBYstům, ale zvážit všechny okolnosti a podporovat řešení, které je obecně výhodné pro většinu lidí v obci a nejenom pro NIMBYsty.
StarMaster
Středa, 22. března 2017 - 16:02:21  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Wagon:
Tak mně šlo jen o to, aby se tu Hajnej s Jefferem nesnažili O74 generalizovat. To můžou (ač to nerad uznávám, u mých oblíbených lokálek přes Žlutice a Chornici), ale u 074 je to maximálně nevhodné.

To, že se za ní místní nebijou jako u 076, nemá nemá až tak vypovídající význam.

Souhlasím, že nejde jenom tak cpát peníze do chřtánu těm, co je nechtějí a nehnou pro věc prstem a kašlat na ty, co se roky setrvale snaží získat státní podporu na něco u sebe, ale nejde se ani řídit jen tím, že dáme prachy jen tomu, kdo si o ně řve.

Protože jinak je v první řadě dáme vypatlaným ekologům, kultuře, vědě, zemědělství ("zase byla zlá úroda, jako by nestačilo kolik prachů už SZP polyká") a všem těmhle sračkám, co nejčastěji vedou vypatlaní Lidovci.
StarMaster
Středa, 22. března 2017 - 16:04:13  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
a zapomněl jsem na TOP 01 - neziskovky [biggrin] [angry][cunik]
Středa, 22. března 2017 - 16:41:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 397
Registrován: 6-2015
Trafa se přepravují bez oleje, tím se plní až na místě po ustavení a montáži příslušenství - průchodky, dliatační nádoba, chladiče oleje, ...

(Příspěvek byl editován uživatelem K6S31ODR.)
Středa, 22. března 2017 - 17:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13374
Registrován: 10-2004
StarMaster: Jasně, předně je potřeba nacpat prachy do zbytečných lokálek jako Mšenka, Chornice nebo Žlutice, kde jezdí maximálně několik málo desítek lidí za den... Ale je zbytečné vynakládat peníze na to, abychom si uměli poradit s nemocemi (věda), zachránili zemědělce, kteří nás svými výrobky živí, když jim většinu úrody zničí sucho nebo voda, podpořili kulturu, kterou řada z nás ráda využije jako oddech po náročné práci, vykašlali se na to, abychom mohli ve městě dýchat a mohli se vyspat či abychom si neušpinili veškerou vodu, kterou musíme pít (ekologie). Kdyste se trochu zamyslel, tak by Vám došlo, že třeba právě díky vědě mohly ty lokálky vzniknout, protože někdo musel vymyslet kolej, lokomotivu, vagony, musel vyzkoumat řadu fyzikálních jevů, aby jednotlivé části mohly fungovat.
StarMaster
Středa, 22. března 2017 - 17:54:14  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Orky???

Kde píšu cokoli o cpaní peněz přednostně do Mšenky, já jen reagoval na Hajného a jeho zmínku "že je to o lidech" a ta Mšenka se přece jako příklad z nedalekého okolí 074 nabízí. Proboha, nehledejte v tom co jsem napsal co tam není. Naopak jsem napsal, že schopnost lidí řvát nemůže být priorita, četl jste mě celého? Pokud ne, tak nereagujte, protože mi dáváte do pusy co jsem nenapsal.

Chornice nebo Žlutice
Já říkám, že pro ně mám slabost a chci dotovat provoz. Nikde jsem nenapsal ani slovo o tom, že se mají zásadně opravovat, max. že bych dodělal pár zastávek (a to bylo jen u Chornicka a týkalo se to VO a MT, tam kde se jezdí pořád hodně).

Na těhle tratích nejsou žádné zásadní umělé stavby, tak asi se jentak nerozpadnou. Že na nich probíhá řádná údržba a mě to nevadí, to je špatně?

Od řádné údržby tu snad SŽDC je, ne?

Já chci opravu 074 a nechci před ní dávat prioritu investicím do lokálek, ale řádná údržba Chornic či Žlutic není investice. Investice je to, co má jít do Moldavy.


Kdyste se trochu zamyslel, tak by Vám došlo, že třeba právě díky vědě mohly ty lokálky vzniknout
A byla to dotovaná věda?

Nemám nic proti nedotované kultuře, zemědělství, vědě. Proč to ale dotovat? To bych ty peníze dal radši lidem. (nikde nepíšu nic o tom, že je nacpu do lokálek, než mi to předhodíte)

Já nevím jak vy, ale já dotovanou kulturu a celkově českou kulturu rád nemám a kultura co se líbí mě si na sebe dokáže vydělat i přes masivní internetové pirátství. Pokud chcete kulturu dotovat, tak je to vaše plné právo, já bych radši o ty peníze lidem snížil daně, zvednul důchody, nebo to třeba dal učitelům na středních a základních školách (místo do přefinancovaných vysokých škol).

Pokud vás to potěší, v reálné politice se ale musím rozhodovat pro strany, co buď nabízí dotovat železnici a bohužel i kulturu, nebo ani jedno. Bohužel. Morálně s dotováním kultury ale nesouhlasím. Akorát dotování flákačů co pak věsí z oken Tibetské vlajky a drzého Hermanna, co si myslí, že si může dovolit cokoliv vůči oblíbenému prezidentovi.
Středa, 22. března 2017 - 19:30:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13375
Registrován: 10-2004
StarMaster: Ale údržba těch lokálek taky stojí peníze a když ty peníze za mnoho let sečtete, můžete dostat obrovskou sumu. Poctivou údržbou fakticky dojdete k tomu, že za několik let po malých krůčcích uděláte to, že zrekonstrujete všechno. Navíc to, že na trati nejsou velké stavby, ještě neznamená, že ta trať jednou nebude potřebovat velkou investici. Trať nejsou jen pražce a kolejnice, ale náspy, zářezy, odvodnění, štěrkové lože... A udržovat trať jenom proto, že se vám to líbí i když tu trať na určitém úseku využije třeba 20 lidí za den, jsou zbytečně vynaložené prostředky.
Údržbu lokálek taky platíte z dotací, a to nemalou měrou. Chcete-li dotovat provoz, musíte dotovat i jejich údržbu. Několik párů 810 vám na tu trať ani náhodou nevydělá. Ostatně není to tak dávno, kdy jsme si v diskusi o Mšence odhadovali rozpočet nákladů na odpisy za opravu tratě a dostali jsme se k částce cca 100 Kč/km při současné nabídce spojů.

A proč dotovat vědu a ostatní? Třeba proto, že lidi opravdu chtějí najít účinný lék na rakovinu? Třeba proto, že když nepomůžete zemědělcům v době špatného počasí, tak v lepším případě zaplatíte za potravin několikanásobně tolik a nebo v horším si budete ohladu?
StarMaster
Středa, 22. března 2017 - 20:03:00  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Já to všechno chápu, ale pokud trať 074 potřebuje opravu za 70 milionů a SŽDC chce dát do Moldavy 100-250 milionů, tak pořád nechápu, proč bychom jenom tak bokem měli zastavit údržbu i na Chornici a Žluticích. Protože vám to leží v žaludku (aspoň to tak působí)? Mně přijde, že v takovém případě je peněz dost a že jen stačí přesunout peníze z Moldavy do 074 a je vyřešeno. Přece nebudeme jenom tak z nudy zastavovat tratě, které jsou sjízdné a žádnou větší investici nepotřebují (až ji budou potřebovat, pobavme se o tom, jasně, nebráním se tomu, možná vám dám za pravdu, ale to není záležitost dneška). Narozdíl od cancouru do Moldavy mají aspoň nějaký smysl a ani je nemůžete zastavit celé, trať na Žluticku má nákladku a i význam vojenský, tratě na Chornicku jde zastavit jen z 1/3 (zbytek je stále dost využíván osobkou, která nevozí 20 lidí). No a to co byste mohl zastavit, tak přece náklady na roční udržbu toho pro rok 2017 nepokryjí to, co chybí jinde.

Takže mi to nějak vysvětlete, mně to matematicky nevychází. Kolik km tratí chcete zastavit?

A druhak, proč je zastavíme a pak opravíme Moldavu? Dvojí metr?

Přijde mi, že stačí neopravit Moldavu a problém je vyřešen. Nechci znít jak nějaký populista, ale zrovna tohle mi přijde jako jasné jak facka.
Středa, 22. března 2017 - 20:54:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13239
Registrován: 5-2002
SM: A byla to dotovaná věda?
Když jsem se učil na zkoušku z Matematické analýzy I., vrtalo mi hlavou, kde všichni ti Cauchyové, Newtonové, Weierstrassové, Leibnizové a další brali prachy na to, aby nám študákům motali hlavu.
Až po čase mi docvaklo, že goniometrie byla potřeba pro navigaci a evidenci pozemků, a diferenciální počet zas pro balistiku. To vše byla poptávka sakramentsky vyfutrovaná...
Takže ano, věda to dotovaný byla.
Čtvrtek, 23. března 2017 - 05:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7063
Registrován: 4-2003
Hajnej:Až po čase mi docvaklo, že goniometrie byla potřeba pro navigaci a evidenci pozemků, a diferenciální počet zas pro balistiku. To vše byla poptávka sakramentsky vyfutrovaná...

Pro mne naštěstí na Strojní fakultě ČVUT v prvním a v druhém semestru nejednou historické souvislosti jako (pro mne) zajímavé poznámky uvedl náš přednášející z matematiky [wink].
Čtvrtek, 23. března 2017 - 08:21:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13376
Registrován: 10-2004
StarMaster: Pokud dobře chápu situaci na Moldavě, tak tam v tom úseku není zásadní problém podúdržba, ale stav vzniklý pohybem svahu. Kdyby k němu nedošlo, nebyla by akutně potřeba takto vysoká suma. Nejde tedy o plánovaný výdaj a nejde tudíž říct, že fakticky bere peníze na opravu jiného úseku jiné tratě. Je to podobné, jako kdyby vám voda vzala kus nepojištěné rekreační chaty a řekl si, že si radši doma zrekonstrujete kuchyň, přestože jste na to před tím neměl peníze.
Mimochodem, Moldava je jedna z tratí s pomerně významným turistickým potenciálem, ještě nedávno tam v turisticky významných dnech jezdila souprava 810+010+810 a je velmi pravděpodobné, že v celkové sumě přepravených cestujících překoná celkovou sumu u Žlutic, Chornic ale i u řady jiných lokálek. vůbec se nedá vyloučit, že kdyby ústecký kraj dokázal na trať navázat různé turistické atrakce, že by počet cestujících byl významně větší.
Mladějov
Čtvrtek, 23. března 2017 - 08:30:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9937
Registrován: 3-2007
Orky : No já mám takový divný dojem, že se SM snaží akorát vytvořit za každou cenu flame s opačnými názory, než máš třeba ty.
Viz jinde "90% si opravdu nemyslím" a také přesně stejní "soupeři", avšak názory o 180 stupńů otočené a posunuté až do děmagogické polohy, jinde o možnosti vozit železnicí kaly jako surovinu pro výrobu lithia..
Já nevím, mně se to nezdá. Najednou je velký Rušič a Orky ho přemlová, že tu Moldavu zachováme ? [crazy]
Ode zdi ke zdi ?
Čtvrtek, 23. března 2017 - 11:24:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13377
Registrován: 10-2004
Mladějov: Nepřemlouvám nikoho, aby se Moldava zachovala (v mých příspěvcích o tom není slovo). Jen srovnávám Moldavu, kterou by mistr okamžitě odstřelil, protože ho nezajímá, k nicotným lokálkám, z nichž jedna už několik let stála a druhá vozí vlaky s jednotkami cestujících, které by zachoval, protože k nim má vztah. Snažím se jen říct, že pokud by se měl seřadit užitek Moldavy, Žlutic a Chornic za sebou, Moldava by vyhrála jak počtem cestujících teď tak vzhledem ke střednědobému výhledu a reálnému využití potenciálu.
Nalejme si čistého vína, protože s ohledem na vývoj a potřeby lidí většina lokálek mele s posledního, jejich užitek už je dneska s ohledem na náklady a jejich využití velmi malý. Víra, že by se to mohlo nějakými opatřeními zlepšit, je hezká, ale reálně je to většinou utopie. A to platí i pro všechny 3 srovnávané tratě. Žlutice a Chornice kvůli mizivé poptávce a Moldava i přes významnou turistickou atraktivitu proto, že částku v řádech miliard na její udržení v provozu sotva někdo dá.
StarMaster
Čtvrtek, 23. března 2017 - 13:10:09  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Orky:
Jenže vy srovnáváte nesrovnatelné a opět mi dáváte do pusy co jsem nenapsal.

Jak můžete vědět, že bych trval na podobně vysoké investici jako vyžaduje Moldava, kdyby se rozpadly Chornice a Žlutice? Tohle jsou vaše spekulace. Já vám tu můžu napsat, že netrval, ale vy mi to stejně věřit nebudete.

A to nesrovnatelné - Chornice ani Žlutice neotřebují velkou investici. Ta část, co se na nich dá teoreticky zastavit (nejde celé tratě, jak snad chápete), tak pouhým zastavením jejich údržby budete na opravu Moldavy šetřit 10-15 let. Jistě se shodneme, že takhle se to opravdu řešit nedá, že počkat 10-15let asi fandové Moldavy ani penziony v Moldavě za přijatelné nemají.

Vy srováváte nesrovnatelné, protože srovnáváte počet cestujících s penězmi na údržbu. To ale jaksi nejde. Jedno je rozpočet SŽDC, druhé je provoz spojů a to je rozpočet krajů. A oba přece víme, že představa, že by karlovarský a pardubický kraj poslal část svých peněz ústeckému a středočeskému na opravu Moldavy a 074, je naprosto směšná.

Realita je taková, že je úplně jedno, kolik lidí jezdí přes Žlutice a Chornici, protože jde o funkční tratě kam je přidělen počet peněz jen na řádnou údržbu a z těch není možné opravit v dohledné době ani 074, ani Moldavu.

Ale spekulace o opravě Moldavy naznačují, že SŽDC má nějaké peníze bokem a o to mi jde... je lepší je použít na Molfavu nebo na 074?

(netahejme sem dokola ty žlutice a chornici, zde žádný volný balík peněz v dostečeně vysoké výši opravdu neleží)
StarMaster
Čtvrtek, 23. března 2017 - 16:19:07  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Orky:
Ještě bych doplnil... (je to zajímavé téma a vy nejste tak arogantní oponent jako jiní)

U Moldavy mluvíte o vyšším potenciálu, ale čím je daný? Sám jste to naznačil - drahými umělými stavbami (vysoké náspy, mosty, tunely), které ale nejde opravit výměnou štěrku, nejhorších pražců a projetím podbíječky. Je tu doslova něco za něco. Nejsme v pohádce.

Vy jste tu sebevědomě bez sebemenší kalkulace od oka prohlásil, že Moldava má větší smysl, protože veze víc lidí. Dejme tomu.

Ale přepočítal jste průměrné náklady na údržbu 1km tratě ročně na 1 cestujícícho?

Abychom totiž nezjistili, že odvozit za rok na lokálce přes Žlutice polovinu lidí co přes Moldavu, vyjde na osobu levněji. A nepodceňujte ty Žlutice tolik... ono v úseku Blatno-Žlutice to celkem turisty vozí, nejslabší je až úsek Toužim-Bečov. Šotouši by nejradši zastavili provoz Toužim-Žlutice, ale to není ta nejslabší část. Nejslabší je Toužim-Bečov.

Ale zpátky - nemáme to jak spočítat, protože nám SŽDC neposkytne skutečná čísla za údrbžu těch tratí pro letošek, ale já bych celkem věřil tomu, že Moldava nebude při přepočítání údržby na cestujícího levnější než Žlutice, ale naopak i klidně dražší. Tuplem, pokud dostane tu investici.

A taky si ještě musíte započítat, kolik se vlastně vybere na poplatku za DC. On je sice malý, ale ne úplně nulový. A u Žlutic máme nějakých 56 párů týdně, u Moldavy mimo jarní prázdniny a léto 8 párů. U Chornice 35 párů.

A u Chornic je dále nutné vzít v potaz, že slabý je jen úsek MT-Dzbel a odbočka Chornice-VO.

U Žlutic zase v potaz berme nákladní dopravu a armádu, všimněte si totiž odbočky do Bochova. Ta je šotoušům dokonale fuk a nejspíš by ani skalní šotoušci nemrkli, kdyby se z ní navrhla udělat cyklostezka (možná by to dokonce přilákalo víc turistů na tu trať, takže já bych byl pro). Ale!!! SŽDC ji udržuje už skoro 21 let od zastavení osobního provozu. Nemyslíte, že to má nějaký důvod, když jinde nechá SŽDC klidně rozpadnout trať pod koly vlaků (u vámi zmíněného Mšena), případně se hoooodně brání to udržovat (Švestková dráha měla docela problémy, pokud sledujete dlouhodobě situaci).

No a u Chornic se také nedá očekávat akutní zájem SŽDC to zcela opustit a neudržovat z MT do Dzbele a VO. SŽDC té trati paradoxně dává lepší údržbu než třeba rozpadající se 149 z Varů do Mariánek (jen si přečtěte v prohlášení o dráze, kolik tam bude od prosince zavedeno pomalých).

Naopak Moldava v úseku Mikulov-Moldava je vážně jen turistický cancour. Nějaký potenciál nákladky je až z Dubí dolu.

Zkuste tyhle "postřehy" vzít trochu v potaz.
-ds-
Čtvrtek, 23. března 2017 - 16:31:49  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
Ale přepočítal jste průměrné náklady na údržbu 1km tratě ročně na 1 cestujícícho?

to jste narazil na zajímavé téma.
tak až bude někdy někdo básnit o tom, že vlak vozil 15 lidí a bus, který ho nahrazuje, veze těch lidí jenom 7 (obě čísla náhodně vylosovaná), tak by bylo zajímavé ty náklady přepočítat na jednoho cestujícího...
Čtvrtek, 23. března 2017 - 16:39:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13246
Registrován: 5-2002
-ds- tak by bylo zajímavé ty náklady přepočítat na jednoho cestujícího
To by bylo divení, kdyby vyšlo, že když někdo pojede sám autem, tak je to na cestujícího vůbec nejmíň...
StarMaster
Čtvrtek, 23. března 2017 - 16:52:21  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Hajnej
Jenže tohle už jsou klamy... to je stejné jako když gumokolní extrémisté někdy řeší, že jsou 3 auta po 1 člověku pořád ekologičtější než bus s 3 lidma, natož vlak a tedy, že veřejná doprava je neekologická.

Nebere se jaksi v potaz, že v moci člověka je tím autem zítra nejet, bus nebo vlak ale tak jako tak pojede, takže sice teoreticky mají pravdu, ale prakticky je pravda jinde.

-ds-
My se tu ale bavíme o tom, zda investovat do tratě 135 či 074 do opravy, ne o tom, že ekonomické by bylo obojí zrušit. Řešíme tu co dělat, když nejsou peníze na obojí, ne situaci, kdy nemáme ani na jedno. Pokud chcete obojí navrhnout zrušit, tak ok, je to váš názor, ale s tématem to nijak nesouvisí. Neřešíme dotace na provoz spojů, ale dotace na infrastrukturu a to jsou 2 jiné balíky, které nejde přelít, což určitě víte. Situace je taková, že nemáme 0kč, ale nemáme ani dost na opravu obojího.
Čtvrtek, 23. března 2017 - 17:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6946
Registrován: 4-2003
Nekrmte trolla!!
Do not feed the troll!!
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 23. března 2017 - 17:42:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 3-2010
Ds:Jj dira v silnici muze byt, dira v kolejnici nikoliv... jenom kdyz uz jsme u te udrzby...[proud]
Pátek, 24. března 2017 - 09:03:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13249
Registrován: 5-2002
SM: bus nebo vlak ale tak jako tak pojede
Pokud se bavíme o tom, jestli z Jiřiny do Prahy pojedu autem nebo vlakem, tak nepochybně ano.
Ale pokud přijde na lámání chleba, jestli nějaký zjevně nevyužívaný spoj zrušit/nezrušit, tak je mnou naznačené srovnání zcela legitimní, jakkoliv je to pro šotodogmatiky svatokrádežné jako uprdnout si v kostele...
-ds-
Pátek, 24. března 2017 - 10:09:22  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
Neřešíme dotace na provoz spojů, ale dotace na infrastrukturu a to jsou 2 jiné balíky, které nejde přelít, což určitě víte.
prakticky to je velmi podobné, prostě místo dotace 90 Kč/km dám 25 Kč/km a třeba převezu místo 10 lidí ve vlaku 3 lidi v busu (prakticky to někdy může být opačně) a nebo taky 3 lidi v busu převážet nebudu, to už není prostě adekvátní počet lidí pro vypravení hromadného dopravního prostředku. (prosím berte to jako zjednodušený příklad, rozhodně tím nechci říct, že 10 lidí ve vlaku, nebo 3 lidi v busu znamená, že se musí bezpodmínečně zrušit)

Pokud chcete obojí navrhnout zrušit, tak ok, je to váš názor
nemám adekvátní podklady ani o jednom, tak si nedovolím vyslovit svůj pocit (názor se tomu nedá říkat), co by se mělo konkrétně dít ohledně těch tratí
Pátek, 24. března 2017 - 11:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 3-2010
ds: CSAD Stredni cechy si uctuje 40Kc/km, mozna i dneska uz vice, uz to tady v minulosti bylo.... [happy] No a kdyz vezmu cenu motoraku na km, tak si asi vic jak 70Kc na km CD nereknou, vzdyt se tady resilo KZC, ze za 810 chce 73Kc za Km a ze je to podstatne vic nez by chtely CD.....
Pátek, 24. března 2017 - 11:35:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1449
Registrován: 3-2010
ds: Jo a tim, ze Vam bus dela vyhlidkove jizdy po Brandyse a Celakovicich, tak Vam misto 8Km ujede kilometru 11, takze kde je ekonomika?? [happy]
Pátek, 24. března 2017 - 12:51:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 12-2007
8x70=560.
11x40=440.
Takže kde je ekonomika?
Keby to bolo aj šul-nul, tak čo si vyberiem?
Mne to teda vychádza na autobus, kde nemusím dať do infraštruktúry ani korunu (resp. dám ju do nej bez ohľadu na ten autobus) a ešte k tomu ušetrím ľuďom turistiku na ten vlak...

Ak chceš za 074 horovať, tak si musíš nájsť iné argumenty [wink]
StarMaster
Pátek, 24. března 2017 - 13:12:58  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
-ds-
My se tu ale bavíme o tom, že nemáme na to opravit vše a někdo musí vytáhnout černého Petra. A řešíme tu Moldavu vs. 074. A Orky sem přibral ještě infrastukturu kolem Chornic a Žlutic, dejme tomu, zůstal v tématu.

Vy jste mimo téma... ve všech našich případech jde o infrastrukturu.

Vy sem taháte cenu vlak vs. bus, která se ale toho, co řešíme, vůbec netýká.
Pátek, 24. března 2017 - 13:54:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1450
Registrován: 3-2010
Tratovak: zapomnel si na ty 4 pary posilovych spoju (2 autobusy v jednom) , [happy] . No a ta infra: Vazne do ni nic strcit nemusis?? [happy] co ty mostni objekty v Zaluzi?? [happy] pri tech nasich vysoce nadhodnocenych cenach (to by bylo na jine debaty), to bude oprava za cca 30 mega (kdyz jsem videl co za 24 mega se delalo v Nymburce-Drahelicich za mostek, tak mozna jeste vic) .. [happy] . A nejsme jenom u mosstnich objektu, ty silnice musis taky nakym zpusobem udrzovat, no a autobus je po LKW druhy nejtezsi dopravni prostredek no a aby si vyjezdil kastany, tak budes potrebovat ve spicce alespon 6 spoju (soucet obou smeru) , ono kdyz ti v tech vlacich jede v nejvice vytizenych spojich okolo 70 kastanu, tak to na jeden autobus vazne neni... (scitani CD, docela by jste se divili, kdyby jste videli cisla z jinych trati, bohuzel je to interni... ).... Mozna by tochtelo to, aby CD mely povinnost toto zverejnovat.....
Pátek, 24. března 2017 - 17:00:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 12-2007
Aha, takže keď nebudú jazdiť autobusy, tak údržba ciest bude výrazne lacnejšia... [crazy]

Treba hľadať iné argumenty na podporu 074 [wink]
-ds-
Pátek, 24. března 2017 - 18:23:51  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
CSAD Stredni cechy si uctuje 40Kc/km, mozna i dneska uz vice, uz to tady v minulosti bylo....

a kde si je účtuje?
musíte ještě odečíst tržby, které se realizují

810 za 70 na km? to by musela lítat celý den a celý týden jak zběsilá, což se na málokteré lokálce povede

My se tu ale bavíme o tom, že nemáme na to opravit vše a někdo musí vytáhnout černého Petra

to já vám neberu. Ale zcela stejně se to dá použít na výběr dopravního prostředku. Prostě vlak vezoucí ve špičce 15 lidí si taky vytáhne toho černého petra, čemuž se někdy díky fiktivní sítovosti tratě bráníte jak čert kříži [wink]
Pátek, 24. března 2017 - 18:42:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 3-2010
Tratovak: ale tu trat budes taky muset udrzovat, protoze po ni ti taky nejezdi jenom osobni vlaky...[biggrin]
Pátek, 24. března 2017 - 18:44:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 3-2010
Ds: to tady prave lita, kouknete se na obehy, stoji jenom v noci..[happy]
Pátek, 24. března 2017 - 19:33:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5694
Registrován: 8-2006
Opravdu lokálka z Čelákovic na Brandýs veze ve špičce 15 lidí?[uhoh] Opravdu je v rámci Čelákovic lepší jet "z marxáků" busem via náměstí a ne lokálkou přímo na nádraží? ( Myslím normální stav, ne současnou okružní jízdu busu 405. Protože jet z Čel.-Záluží třeba na náměstí za 18,-kč a vyhlídkovou jízdou, to můžu jít pěšky.)
Pátek, 24. března 2017 - 19:55:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1456
Registrován: 12-2007
Koľko vlakov na 074 je plných a koľko ich vozí vzduch?

jedna vec je údržba, druhá investície. Aké investície potrebuje tá trať aby spĺňala štandardy 21. storočia pre osobnú dopravu a aké pre nákladnú dopravu? Nejaké AH Toušeň, nebodaj výhybňa? Na trati, kde je rovnobežná cesta??? Ekonomická sabotáž.

Koncový "užívateľ" toušeňskej vlečky sa zdráha dať súhlas na jej zrušenie. Asi tuší jej potenciál. Kedy s ním niekto jednal o tom aké má potreby a čo by ho (a nie len jeho) primälo k opätovnému používaniu? Možno čaká, kedy Cargo dostane rozum...
Čo takto týmto smerom viesť "boj" o túto trať?
Keď sa totiž niekto naserie a tie Os vlaky zruší a miesto toho v špičke zavedie 10 - 15 min. "MHD", tak to ľudia iba ocenia...
Pátek, 24. března 2017 - 20:08:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1453
Registrován: 3-2010
Tratovak: ja zadny investice nechci, ja jen chci aby fungovala alespon za stenych parametru, no a Ah tam budes muset mit kvuli elektronickemu stavedlu v Celakovicich, bud s oddilem ci bez, ale tratovinu tam proste musis mit, tedy pokud nechces nechat funkcni St2 v Celakovicich, kde jejich jedinou funkci bude sledovani koncu vlaku od Brandysa.. [happy] . No a vypravci tuto zpravu bude potvrzovat jako u blbecku na dvorecku rizikovou sekvenci asdf porad dokola... [happy]
Pátek, 24. března 2017 - 20:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11538
Registrován: 8-2004
Z Čelákovic do Brandýsa automatické hradlo (bez návěstního bodu) v rámci přestavby Čelákovic bude.
Ale co tu teda padá za argumenty tzv. pro trať 074 ... to se musím jen pousmát.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 24. března 2017 - 20:15:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 12-2007
Ja viem, už si to vysvetľoval, aj s napojením tej vlečky alá Červené Pečky.
Dobre, tak AH OK, ostáva tá výhybňa...
A bez investícií to nepojde. Kto je dnes zvedavý na 40 km/h v osobke?
Mladějov
Pátek, 24. března 2017 - 20:21:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9966
Registrován: 3-2007
>co tu teda padá za argumenty tzv. pro trať 074 ... to se musím jen pousmát.

To jistě, ovšem celé to začalo tím, že pan SM postavil do protikladu 074 a Moldavskou a teď se flekujou, co je víc potřeba.
Pátek, 24. března 2017 - 20:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1459
Registrován: 12-2007
Z Čelákovic do Brandýsa automatické hradlo (bez návěstního bodu) v rámci přestavby Čelákovic bude.
A ako bude zabezpečená toušeňská vlečka? Alebo padne "za vlasť"?
Pátek, 24. března 2017 - 20:38:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11539
Registrován: 8-2004
Tratovak:
Určitě se vlečka neruší, ale podrobnosti (s uzamčením / bez uzamčení) si teď bez nápovědy nepamatuji. [wink]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 24. března 2017 - 20:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 3-2010
Tratovak:60by pri podbiti a svareni (povazuji za udrzbu) sla z Celakovic az k touseni no a v ramci toho ah zapojit do nej prejezdy v Touseni, stenak tam budou muset byt pocitadla naprav atd... [happy] , no a ejhle, bylo by to o 5 minut rychlejsi... [happy]
Pátek, 24. března 2017 - 23:16:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 908
Registrován: 8-2007
SŽDC té trati paradoxně dává lepší údržbu než třeba rozpadající se 149 z Varů do Mariánek (jen si přečtěte v prohlášení o dráze, kolik tam bude od prosince zavedeno pomalých).
SŽDC se snaží o zadání opravy 149 cca za 741 mil. Kč od roku 2015. Asi zatím vyhrávají špatné firmy...
StarMaster
Sobota, 25. března 2017 - 02:24:37  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Pánové, vy tu řešíte solidní absurdnost. Jedna věc je nenávist gumokolistů vůči 074 a touha ji zlividovat.

Druhá věc je, že průměr ve vlaku na 074 bych s klidem od oka odhadnul tak na 30 v kladiva (a chtělo by to počítat z toho, kolik lidí se protočí za jízdu, ne kolik jich jede v nejslabším úseku).

A kdybyste chtěli zrušit vlaky vozící průměrně 30 lidí, tak touhle logikou byste museli zrušit 90% lokálek, což by nerealizoval z roku na rok ani největší politický sebevrah. Tuplem, když vláda ještě zajistila financování lokálkám ze státního dál.

Problém 074 je jinde... jmenuje se infrastruktura. Peněz na provoz osobky je dost a je zcela vedle to řešit. Tuplem v kraji, který přidal večerní spoje na tratích jako Pečky či Mšeno nebo dotuje souběh vlaků s 15 lidma z Nučič do Berouna a ještě zde opět přidal spoje. Nebo dotuje Čistou-Rakovník. No a nebo ty vlaky z Rudné do Hostivic, tam je 10 lidí často maximum a to je nová linka z nedávné doby.

Prostě... řešme u 074 infrastrukturu a gumokolní lobby proti přejezdům, po stránce obsazenosti není 074 vůbec žádný problém.
Sobota, 25. března 2017 - 06:48:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1460
Registrován: 12-2007
Ja nespochybňujem obsadenosť vlakov na 074 oproti iným tratiam.
Iba si kladiem otázku, či tých ľudí je možné prepraviť aj lacnejšie autobusom...
Kľudne dvoma linkami (rýchla/pomalá).

074: 60 je rýchlosť o ničom. Ak už, tak aspoň 80...
Bogan
Sobota, 25. března 2017 - 07:34:20  
Neregistrovaný host
94.113.143.10
Poté co Ropid úspěšně zabil 405 a její návaznost na vlaky a udělal z ni vyhlídkový spoj bych 074 nezatracoval
Sobota, 25. března 2017 - 08:04:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 4-2010
Autobus bude téměř všude levnější. Ale to záleží zda je cílem nabídnout určitou kvalitu nebo jen přepravu z bodu A bdo bodu B. V exponovaných časech bude autobus muset se prodírat ostatní silniční dopravou. Připadne mě absurdní aby na železničním foru se hledaly důvody proč zrušit osobní vlaky na trati Neratovice - Čelákovice. Fanoušci aut by také nejraději měly město, které by jen vyplňovalo prostory mezi parkovišti a kapacitními silnicemi, kde by nebyl téměř žádný prostor pro MHD a ulice by bylo možné překonat jen na řídce rozmístěných světelných křižovatkách nebo mimoúrovňově.
Sobota, 25. března 2017 - 08:52:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1461
Registrován: 12-2007
AD Ropid a 405. Nie je to (opäť) podľa hesla - my tých ľudí do vlaku dostaneme, nech to stojí čo to stojí?

Keby sa vlaky na 074 spravili antiprípojovo, tak tiež budú na odpis - na SVK s tým majú bohaté skúsenosti. Buď budujem VHD ako celok, ako systém, alebo sa preťahujem o to, kto ďalej dociká...

No tak sme na železničnom webe. Tak si predkladajme šotoargumenty, tľapkajme si po pleciach ako by to mohlo byť super a pod...
Lenže keď sa protom tieto šotoargumenty prenesú z tohoto webu, tak budú akurát kontraproduktívne...
Sobota, 25. března 2017 - 10:48:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5697
Registrován: 8-2006
ad přípoje: Protože poloha spojů S2 je taková, jaká je, tak to třeba na Prahu moc přípoj není. A od Prahy tam taky prostě ten prostoj nějaký je. Přesto ten motorák prázdný není.

ad busy: Jenže busy taky nejsou všespásné. Jak chcete jen v rámci Čelákovic jet jedním busem "od Tesca na náměstí", nebo "z marxáků do Jiřiny"? ( Tam teda nyní někam zajíždí bus 405. Ale to znamená, že nezajíždí k nádraží. O jízdě do Čel.-Záluží radši budu zticha.)
Bogan
Sobota, 25. března 2017 - 11:15:32  
Neregistrovaný host
94.113.143.10
Ropid to zmrsil místo zajizdeni k nádraží a obratu jezdi 405 ke Kovohutim a prodlužuje si trasu. Kupodivu jezdí prazdna. Za to u nádraží v Čelákovicích jsou ulice obsypany auty od brzkeho rana. Předpokládám že někoho brzo napadne vybírat parkovné. TAKŽE ne do vkaku a MHD ale autem na prvni P+R u metra. To je CM nebo zadarmiko CCM.
MiT
Sobota, 25. března 2017 - 12:30:56  
Neregistrovaný host
78.108.96.151
Ad 405. Za to nemůže Ropid, ale příroda nebo spíš kraj. V trase linky (mimochodem je to zároveň trasa nadměrných přeprav) mezi 074 a Zálužím (cihelnouse) se rozpadá mostek, nosnost je snížená na 3,5 t. No a někudy to ten bus objet musí. Vlastně nemusel by. Před lety jsem jel v bývalé NDR tramvají, bylo tam něco podobného. Dojeli jsme před problematické místo, vystoupili i s řidičem z tramvaje, přešli asi 100 metrů a nastoupili do tramvaje, která tam takhle stála od předchozího spoje opačným směrem. Co se týká přípoje od Toušeně na Prahu, mně těch 18 minut na přestup nepřipadá nijak tragických. Ale je pravda, že Praha je natolik blízko, že za tu dobu je každý toušeňák v Praze autem. Posunout takt S2/S22 ve směru na Prahu o nějakých 12 minut napřed by tohle spojení určitě zatraktivnilo, ale nejspíš za cenu rozbití spousty vazeb jinde a problémů s obraty.
Sobota, 25. března 2017 - 12:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1462
Registrován: 12-2007
Busy nie sú všespásne, ale vlak v Záluží a pri Tescu tiež nestojí...
------------
Vlani sme vybavovali uzávierku priecestia na ceste 1. triedy. Obchádzka po ceste/neceste. Výhybne a tak... Most, ktorý nemal únosnosť. Riešenie? Preklenul sa provizoriom...